Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

ASV turpinās nemieri

Dienas ziņas

Vidusskolēni kārto angļu valodas eksāmenu

«Mārsnēnus» testēs piekto reizi

Piekto reizi veiks testus Covid-19 skartajā aprūpes centrā «Mārsnēni»

Tuvāko dienu laikā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieki jau piekto reizi veiks pārbaudi sociālās aprūpes centrā "Mārsnēni", lai testētu, vai klienti un aprūpētāji ir Covid-19 negatīvi vai ne. Jebkādus pārmetumus, ka tieši testēšanas laikā vīruss izplatījies starp klientiem, dienestā kategoriski noraidīja. Tieši otrādi – aizsargtērpi un maskas sākotnēji neesot bijuši pašiem "Mārsnēnu" darbiniekiem.

Pagaidām vēl visi 37 "Mārsnēnu" klienti un astoņi darbinieki tiek uzskatīti par Covid-19 pozitīviem. Atkārtoti testi notiks šonedēļ. "Nu jau kaut kādas dienas, kad nevienam nav nekādu simptomu," atklāja sociālās aprūpes centra "Mārsnēni" vadītāja Evija Jēkabsone.

Kā varēja saslimt tik daudzi? Šis jautājums mieru nedod gan tuviniekiem, gan centra vadītājai. Un viņa publiski apšaubīja arī analīžu veicēju ievērotos drošības pasākumus.

Cimdi pēc katra klienta neesot mainīti. "Tas ir tas, ko mēs redzējām," teica Jēkabsone.

To gan NMPD kategoriski noraidīja. Tieši tāpat kā lidostā, arī centrā visi analīžu ņēmēji bija tērpušies vienādi, bet cimdi vilkti dubultā.

"Sociālās aprūpes centra darbiniekiem gan bija problēmas. To [cimdu] nebija vispār pirmajā reizē, citās reizēs brigādes novēroja, ka šo līdzekļu nav," sacīja dienesta vadītāja Liene Cipule.

Nevienu oficiālu sūdzību centra vadība gan NMPD neesot iesniegusi. Izmeklēšanu veic epidemiologi.

"Mēs arī neesam saņēmuši sūdzības no "Mārsnēnu" vadītājas ne aprīlī, ne maijā.

Šādas hipotēzes viņi ir izvirzījuši. Mēs noliedzam, bet skaidrs, ka vadītāja meklē izskaidrojumu," lēsa Cipule.

24. aprīlī, kad veikti pirmie testi, neviens centrā nav bijis slims. Visticamāk, vīrusu no Cēsu klīnikas atvedusi kāda paciente. Un, kā tas šādos centros notiek, tālākajam jau bija krūmu ugunsgrēka efekts. Patlaban viss tiek kontrolēts.

"Arī Veselības inspekcija mūs apsekoja. Mēs esam veikuši visu pēc vadlīnijām. Mēs esam aizsargtērpos, pat klienti, izejot no istabiņas, lieto maskas, tie, kas ir staigājoši," skaidroja "Mārsnēnu" vadītāja.

Kopumā NMPD veicis pārbaudes 180 dažādās aprūpes iestādēs un ne no vienas nav saņemtas sūdzības, ka testējot tiktu pārkāpti drošības noteikumi.

KONTEKSTS: 

"Mārsnēnos" ar Covid-19 saslima vairāk nekā puse no pansionāta iemītniekiem, kā arī darbinieki, kopumā 44 cilvēki. Divi saslimušie ir miruši. Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" izpētīja, ka Covid-19 uzliesmojumu "Mārsnēnos", visticamāk, varēja atklāt vismaz nedēļu agrāk.

"De facto" noskaidroja, ka 24. aprīlī pansionātā konstatēts viens saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu. Par augstu temperatūru 6. maijā sūdzējies kāds no pansionāta iemītniekiem, pie kura ieradās arī NMPD brigāde. Uz slimnīcu neaizveda, un arī tests uz Covid-19 viņam netika veikts. Vēl pēc vairākām dienām gan šis pacients, gan vēl divi pansionāta iemītnieki ar pneimoniju nonāca slimnīcā, un tikai tur viņiem tika atklāts Covid-19. Vēl pēc četrām dienām sāka testēt visus pacientus. Lai reaģētu, bija vajadzīga vairāk nekā nedēļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt