Piektdienas «īpašajā» datumā 07.07.2017. precēšanās bums nav tik liels kā citkārt

Samazinājies to pāru skaits, kuri „jā” vārdu viens otram vēlas teikt zīmīgos datumos. Piektdien, 7.jūlijā jeb 07.07.2017., notiks vairāk kāzu nekā parastākās dienās, taču ne tik daudz, kā īpašos datumos citos gados.

Piemēram, Rīgas dzimtsarakstu nodaļās ieplānotas 54 kāzas, kas ir pa 20 kāzām vairāk nekā parastās nedēļas nogalē. Visvairāk laulību paredzēts reģistrēt Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī un Rēzeknē.

Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamenta direktore Solvita Saukuma-Laimere stāsta par kādu pāri Nīcā, kuri gredzenu mīšanu šajā dienā aizrunāja jau pērn vasarā,

bet Latvijā ir arī nodaļas, kurās piektdien nav ieplānotas neviens kāzas.

“Šogad šī ažiotāža nav tik liela, jo tas ir bijis kaut kāds laika periods 2006.gadā, tad 2007.gads, 2008.gads, kad šie datumi bija īpaši uzmanības centrā. Tad ļoti daudz bija laulību. Šobrīd cilvēki vairāk skatās uz to, ka tas nav tikai tāds skaists datums. Tas varbūt ir kāds īpašs datums viņiem,” saka Saukuma-Laimere.

Dzimtsarakstu departamenta direktore Solvita Saukuma-LaimereZane Mače

  “Šogad ir pietiekami daudz nodaļu, kur laulību šajā dienā vispār nav. Un to nodaļu ir diezgan daudz, piemēram, Beverīna, Alsunga, Mazsalaca, Zilupe, Līgatne, Pāvilosta. Bet plānotas ir 300 laulības. Protams, tās ir laulības, kuras ir paredzētas tikai dzimtsarakstu nodaļās. Mums nav informācijas par to, cik laulību vēlas noslēgt arī baznīcā. Šo skaitli tādu precīzu varēsim zināt tad, kad mums būs dati par baznīcās noslēgtajām laulībām,” norāda Saukuma-Laimere.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti