Piektdien un sestdien aizliegta politiskā aģitācija

Piektdien un sestdien aizliegta priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana televīzijā, radio, kā arī vides reklāmās, informēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).

KNAB aicina iedzīvotājus ziņot par iespējamajiem pārkāpumiem, jo jau pēc pusnakts visiem reklāmas materiāliem bija jābūt novāktiem. „Aicinām iedzīvotājus, ja netiek ievēroti priekšvēlēšanu aģitācijas aizliegumi, vērsties tuvākajā policijas iecirknī vai zvanīt uz tālruni 110. Savukārt gadījumos, ja iedzīvotāju rīcībā nonākusi informācija par iespējamu balsu pirkšanu, arī aicinām vērsties tuvākajā policijas iecirknī vai Drošības policijā, zvanot pa tālruni 67208964,” sacīja KNAB pārstāve Inta Šaboha.

31.maijā un 1.jūnijā ir aizliegta priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana televīzijā, radio programmās un raidījumos, publiskās lietošanas ārtelpās (laukumos, skvēros, parkos, uz ielām, ceļiem, tiltiem, tuneļiem u.tml.) un iekštelpās, preses izdevumos, internetā un valsts un pašvaldību institūcijās un kapitālsabiedrībās, kurās valstij vai pašvaldībai pieder vairāk nekā 50% kapitāla daļu (akciju).

Priekšvēlēšanu periodā KNAB savas kompetences ietvaros kontrolē priekšvēlēšanu aģitācijas apmaksas ierobežojumu ievērošanu, kā arī ierobežojumu ievērošanu saistībā ar administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijas veikšanai.

Saskaņā ar likumā noteikto kārtību, publiskot informāciju par konstatētajiem pārkāpumiem, priekšvēlēšanu aģitācijā, kā arī par politisko partiju vai to apvienību deklarācijās konstatētajiem pārkāpumiem un pieņemtajiem lēmumiem KNAB ir tiesīgs pēc visu partiju iesniegto vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju pārbaužu pabeigšanas.

Policijas pienākums ir pārbaudīt jebkurus faktus vai ziņas par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas izvietošanas pārkāpumiem. Ja tiek novērots, ka 31.maijā un 1.jūnijā netiek ievēroti priekšvēlēšanu aģitācijas aizliegumi, par šādiem gadījumiem jāinformē policij.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt