Piektdien jānoslēdzas mediācijas procesam par vilcienu iegādi

Piektdien Stokholmā paredzēta pēdējā mediācijas procesa sēde starp akciju sabiedrību “Pasažieru vilciens” un Spānijas kompāniju “CAF” par jaunu vilcienu iegādi. Pagaidām vilcienu iepirkumam paredzēto naudu citiem mērķiem nepārdala.

Jau ziņots, ka rudenī vilcienu iepirkums pajuka, jo puses nespēja vienoties par līguma grozījumiem, lai Latvijai šim projektam būtu pieejama Eiropas nauda. Ja vienošanās tiks panākta, no kompānijas CAF tiks pirkti 34 elektrovilcieni un septiņi dīzeļvilciens. Ja nē - Eiropas finansējumu 100 miljonu latu apmērā pārdalīs citiem mērķiem. Lai arī izskanēja ziņas, ka valdībā par finanšu pārdali varētu lemt jau šodien, tas nenotika.

„Valdībā bija iesniegts dokuments par mediācijas procesa gaitu, tātad tāds dokuments par pārdali netika sagatavots. Šobrīd bija variants par to, kuros virzienos Eiropas Komisija piekrīt iespējamai pārdalei, bet nekādi lēmumprojekti par pārdali joprojām nav pieņemti,” skaidro Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss.

Satiksmes ministrijas valsts sekretārs sacīja, ka vilcienu iepirkuma un tā finansējuma jautājums valdībā varētu tikt skatīts nākamajā otrdienā - pēc mediācijas procesa beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti