4. studija

Kāpēc Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā atteicās no bahilām?

4. studija

Gatavojamies Latvijas Televīzijas 65. jubilejai. Saruna ar žurnālisti Dainu Bruņinieci.

Piekļuve Āgenskalna sākumskolai prasa laiku, nervus un gumijas zābakus!

Piekļuve Āgenskalna sākumskolai prasa laiku, nervus un gumijas zābakus

Āgenskalna sākumskola tiek uzskatīta par vienu no prestižākajām mācību iestādēm, be to pašu nevar teikt par Kandavas ielu, kas ved gar skolu – vienos ielāpos, bedrēs. Agrās rīta stundās šauro ielu, pēc iedzīvotāju stāstītā, izmanto arī autovadītāji, kuri cenšas apbraukt sastrēgumus pie Botāniskā dārza.

"(..) No rītiem šeit veidojas sastrēgumi tā, kā tas bija šorīt, un bērni netiek pāri ielai. Tas, ka šeit ir uzstādīts guļošais policists un ka ir uzlikta zīme, tas arī ir tikai skolas un vecāku sadarbības rezultāts, jo mēs regulāri divreiz, trīsreiz gadā sarakstāmies ar Valsts policiju. Pāris dienas ir tā nekas, policisti vēro, kā te notiek satiksme, un pēc tam vairs ne," atzina skolas direktore Ināra Kaķīte.

Viena lieta, ka vecākus un viņu atvases, kuri atbraukuši uz skolu, apdraud pamatīgā transporta plūsma, cita – ka vecākiem skolas priekšā nav normālas vietas, kur apstāties ar auto.

Ielas malā ir pamatīga, gara bedre, kurā iebraukt riskētu vien ļoti drosmīgs šoferis, kura spēkrats sagatavots bezceļu braukšanai.

" (..) Tad, ja vecākam izdodas šeit piebraukt sastrēguma laikā, arī tad bērnam izkāpt no mašīnas ir diezgan problemātiski, jo tur ir peļķe uzreiz priekšā. Tas ir bīstami ne tikai satiksmei, bet arī bērniem, ja viņi šeit iet pāri. Pustumsa, nevar redzēt tās malas," klāstīja skolas  direktore.

Tikmēr Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante norādīja: "Ikdienas uzturēšanas ietvaros mēs jau veicam bedru remontus, un mēs esam pateikuši mūsu uzturētājiem, ar kuriem mums ir noslēgts līgums uz pieciem gadiem, ka jāpievērš pastiprināta uzmanība Kandavas ielai un, ja redz kādas nepilnības, tās ir jānovērš."

Tomēr, kā pārliecinājās Latvijas Televīzijas raidījums "4.studija", nekas neliecina par to, ka attiecīgā ielas daļa - garā bedre starp brauktuvi un ietvi - būtu sakārtota.

"Ko darīt? Acīmredzot Satiksmes departamentam vajadzētu padomāt par pārejas iezīmēšanu vai kā citādi, bet skola nevar atbildēt par visu, kas notiek ārpus skolas. Mēs mēģinām nodrošināt kārtību skolā, mēs sakārtojam lietas, kuras attiecas uz mums, bet mums gribētos arī palīdzību no Rīgas domes," norādīja Kaķīte.

Kā skaidroja Rīgas domes Satiksmes departamentā, ne tuvā, ne tālākā nākotnē nav plānots Kandavas ielu pārbūvēt.

"Kandavas ielas situācija mums ir zināma, seguma stāvoklis nav labs, tas jau ir nokalpojis. Mēs šobrīd varam tikai ikdienas uzturēšanas ietvaros veikt kaut kādus uzlabojumus, tas ir - bedru lāpīšanu. Kandavas ielā būtu nepieciešama pilnīga ielas renovācija, tas ir - sakārtot lietus ūdens kolektorus, pazemes komunikācijas, un tad mēs varam ieklāt jaunu asfaltu, gājējiem nodrošināt ērtu pārvietošanos," teica Dimante.

Kādēļ to nevar izdarīt un pat ne ieplānot? Tādēļ, ka šobrīd visa remontiem paredzētā nauda aiziet galvaspilsētas brūkošo tiltu sakārtošanai. Patlaban nav arī skaidras atbildes par to, vai pie skolas kaut kā papildus varētu uzlabot gājēju, galvenokārt bērnu drošību. Satiksmes departamentā ir pārliecināti, ka gājēju pārejas izbūve situāciju tikai pasliktinātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti