Pieķerot 180 tonnu atkritumu nelikumīgu ievešanu Latvijā, panāk to atgriešanu izcelsmes valstī

Valsts vides dienestam (VVD) sadarbībā ar Lielbritānijas kompetentajām iestādēm izdevies panākt, ka SIA "Why Recycle" Latvijā nelikumīgi ievestie plastmasas un gumijas atkritumu sūtījumi 180 tonnu apjomā no Lielbritānijas uzņēmuma “Ruse & Co Limited” atgriezti to nosūtītājvalstī – Lielbritānijā, informēja VVD.

Savukārt nelikumīgi saņemtie atkritumu sūtījumi no Lielbritānijas uzņēmuma “Cores Enviroment UK Ltd” 108,68 tonnu apjomā nodoti atkritumu apsaimniekotājam, kas VVD ir saņēmis atbilstošu atļauju (nodrošinot gala pārstrādi (reģenerāciju)). Pēc šo atkritumu nodošanas atkritumu apsaimniekotājam Latvijā VVD iesniegti dokumenti, kas apliecina šo nelikumīgi Latvijā ievesto atkritumu nodošanu un gala pārstrādes pabeigšanu.

Latvijā nelikumīgi ievestie atkritumi no Lielbritānijas uzņēmuma ““Ruse & Co Limited” 2020. gada nogalē atgriezti Lielbritānijā. Savukārt 2021. gada jūnija sākumā VVD saņemts apliecinājums, ka no Lielbritānijas uzņēmuma “Cores Enviroment UK Ltd” nelikumīgi saņemtie atkritumu sūtījumi atbilstoši apsaimniekoti Latvijā.

Par konstatētajām būtiskajām neatbilstībām VVD piemērojis uzņēmumam "Why Recycle"  naudas sodu 2000 eiro apmērā.

Iepriekš VVD sadarbībā ar Polijas kompetentajām iestādēm 2020. gada jūnijā izdevās apturēt nelikumīgu plastmasas un gumijas atkritumu ievešanu Latvijā, ko veica SIA „Why Recycle”. VVD, pārbaudot no Polijas kompetentajām iestādēm saņemto informāciju par iespējamu nelikumīgu pārrobežu atkritumu pārvadājumu plūsmu, veica pārbaudi, tajā skaitā uzņēmuma plastmasas atkritumu pārstrādes ražotnē. VVD konstatēja, ka uzņēmumam ir spēkā esoša B kategorijas piesārņojošas darbības atļauja, kas atļauj veikt sadzīves atkritumu pārstrādi un sadzīves atkritumu šķirošanu vai īslaicīgu uzglabāšanu. Tomēr tam nav atļaujas ievestā atkritumu veida apsaimniekošanai.

Tāpat VVD konstatēja, ka no Lielbritānijas saņemtie plastmasas un gumijas atkritumu sūtījumi Latvijā ievesti nelikumīgi, nesaņemot VVD saskaņojumu pirms to ievešanas un tādējādi neievērojot starptautiski noteiktos pārrobežu atkritumu sūtījumu nosacījumus. Tika secināts, ka kravu pavaddokumentos sniegta sagrozīta un nepatiesa informācija, proti, vāji šķirots sadzīves atkritumu maisījums uzdots par plastmasas atkritumiem.

Tāpat uzņēmums nebija ievērojis izsniegtās piesārņojošās darbības atļaujas nosacījumus, kā arī neatbilstoši apsaimniekojis atkritumus – uzglabājot sadzīves atkritumus neatļautā vietā, tā radot apdraudējumu videi, to piesārņojot un piegružojot. Pārbaudē tika konstatēts, ka uzņēmuma teritorijā vienlaicīgi tika uzglabāts septiņas reizes vairāk plastmasas un gumijas atkritumu, nekā bija noteikts atļaujā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt