Dienas ziņas

«Daugavas loki» ceļā uz UNESCO

Dienas ziņas

Karostā jau trešo reizi nedēļas laikā uz ielas atrasts dzīvsudrabs

Piejūras internātpamatskolu aizstās ar bērnudārzu

Piejūras internātpamatskolu Carnikavas novadā aizstās ar bērnudārzu

Nākamo divu gadu laikā, ieguldot Piejūras internātpamatskolas ēkas rekonstrukcijā ap 1,5 miljonus eiro, skolas vietā izveidos 11 bērnudārza grupas. Pārveidojot skolu par bērnudārzu, tiktu likvidēta ap 200 bērnu garā rinda uz vietu pirmsskolas izglītības iestādē. Tomēr vecāku aptauja liecina, ka tikai puse būtu gatava vest savus bērnus uz piecus kilometrus attālo dārziņu.

Piejūras internātpamatskolā šogad zinības apgūst 75 bērni, bet strādā 26 pedagogi un 18 tehniskie darbinieki. Savukārt uz vietu bērnudārzā Carnikavas novadā jāgaida gadiem. Tāpēc nolemts, ka šis mācību gads skolai būs pēdējais, un pašreiz jau tiek spriests par ēkas rekonstrukciju, lai to pārveidotu par pirmsskolas izglītības iestādi.

Piejūras internātpamatskolas direktors Juris Krastiņš arī atbalsta šo ideju:

"Un kas attiecas uz Piejūras internātskolu, es nedomāju, ka man vajadzētu orientēt savus skolēnus uz mūžīgu dzīvi internātā un uz mūžīgu dzīvi pie vecākiem."

Neviens no internātskolas audzēkņiem uz ielas nepalikšot, un jau pašreiz, saskaņojot ar vecākiem, tiek meklētas skolas, kas labprāt uzņemtu  šos bērnus.

Arī pedagogiem lielākas iespējas nepalikt bez darba  būšot, ja atvērs bērnudārzu.

"Es ļoti ceru, ka daļa skolotāju atgriezīsies kā bērnudārza audzinātāji vai aukles, bet daļa pedagogu turpinās izglītības darbu citās skolās. Mēs arī pie tā strādājam, ka daļa bērnu aizies kopā ar skolotāju," atzina direktors.

Viena no skolas kompleksa ēkām, kur līdz šim atradās mācību klases pavāru palīgiem, jau rekonstruēta, un tajā izveidota bērnudārza grupa 2-3 gadus veciem mazuļiem, bet par lielā bērnudārza izveidi skolas ēkā notiek vecāku aptauja.

Vietējie iedzīvotāji jaunās pārmaiņas vērtē pretrunīgi. Daži uzskata, ka netic, ka bērnudārzs būs pilns ar bērniem, bet citi uzskata, ka tas būs atvieglojums vecākiem, jo daudz bērnu ir rindā un daudzi netiek bērnudārzā.

"Ir arī tādi, kas apgalvo, ka viņi noteikti vedīs bērnus tad, ja būs nodrošināts transports no Carnikavas. Tā kā pašvaldībai acīmredzot būs jādomā arī par to, kā mēs varētu nodrošināt transportu, kas bērnus ar vecākiem atgādā un aizgādā mājās,” par pašvaldības gaidāmajiem darbiem dalījās Izglītības un kultūras nodaļas vadītāja Elita Terentjeva.

Pašreiz rindā uz bērnudārzu Carnikavas novadā gaida ap 200 bērnu, bet prognozes liecinot, ja jaunas grupas netiks atvērtas, piecu gadu laikā rinda palielināsies par apmēram 100 bērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti