Dienas ziņas

Vēlas Talsiem atgūt brunču krāsas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Notiek akcija «Baltijas ceļš. Brīvību Baltkrievijai»

Piedrujā desmitiem cilvēku piedalās Baltkrievijas solidaritātes mītiņā

Latvijas un Baltkrievijas pierobežas ciematā Piedrujā svētdien notiek mītiņš Baltkrievijas tautas demokrātisko centienu atbalstam. Kopīgam mītiņam pulcējas gan solidaritātes gājiena gar Baltkrievijas robežu dalībnieki, gan arī citi akcijas atbalstītāji.

Gājienam gar robežu bija reģistrējušies ap simts cilvēku. Uzsākot ceļu vakar vakarā, daloties ceļa posmos, viņi mēroja ap 70 km garu ceļu no Zilupes novada Meikšāniem līdz Piedrujai. Šis gājiens ir viens no pasākumiem Baltijas valstu atbalsta akcijā “Baltijas ceļš Brīvību Baltkrievijai”. Tagad akcijas dalībniekiem plānots vienoties kopīgā mītiņā, solidarizējoties ar Baltkrievijas tautas brīvības un demokrātijas centieniem.

Latvijas Radio novēroja, ka pasākumā Piedrujā piedalās daudz atbraucēju no Siguldas, Gulbenes, Madonas un Rīgas. Starp klātesošajiem izraisījās arī viedokļu apmaiņa - daļa cilvēku pauda pārliecību, ka Latvijai nav jāiejaucas Baltkrievijas iekšējās lietās, tomēr vairākums atbalstīja baltkrievu centienus pēc brīvības.

Klātesošie pasākumā turēja Baltkrievijas opozīcijas, Latvijas un Eiropas Savienības karogus. Paredzēts, ka Daugavas krastā tiks izklāts arī Baltkrievijas opozīcijas karogs, lai otrā krastā esošie kaimiņvalsts iedzīvotāji redzētu, ka Latvija viņus atbalsta.

Kaut gan te dzīvo arī ne mazums baltkrievu, nebūt ne visi priecājās par Baltkrievijai veltīto Baltijas ceļu. Savukārt pretējs viedoklis ir tiem, kuri Lukašenko režīmu izjutuši uz savas vai savas ğimenes ādas.

Akcijas rīkotāji atzina, ka viņus nepatīkami pārsteidza attieksme no Zaļo un zemnieku savienības vadītās Krāslavas novada pašvaldības, kas bijusi klaji noraidoša pret to, ka te tiks pausts atbalsts Baltkrievijas opozīcijai. Akcijas norisei šeit sekoja līdz arī Baltkrievijas speciālie dienesti. Un Baltkrievijas pusē arī vairāki cilvēki bija sapulcējušies un vēroja, kas notiek pie Daugavas akmens - Latvijas krastā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti