Dienas ziņas

Pašvaldības kritizē IZM piedāvāto maiņas darījumu

Dienas ziņas

No pilsētas uz saimniekošanu laukos

Dagdā mudina organizēt mācības ārpus skolas

Piecu Eiropas valstu skolotāji Dagdā dalās pieredzē par mācībām ārpus skolas

Šonedēļ Dagdas vidusskolā viesojas pedagogi un audzēkņi no piecām valstīm, kas ar dažādo valstu tradīciju un kultūras iepazīšanu stiprina valodas zināšanas. Lielākā vērība gan pievērsta pieredzei, kas visā Eiropā saistīta ar mācību stundu norisi ārpus klases sienām.

Dagdas vidusskolas skolotāji šonedēļ tiekas ar pedagogu darba grupām no Horvātijas, Austrijas, Čehijas un Ungārijas. Sadarbība "Erasmus+" projektā "Mācības ārpus skolas telpām" uzsākta jau pērnajā gadā. Taču šī Latvijā ir pirmā tikšanās. Tās laikā skolotāji novērtēja izglītības darba metodes, kā arī izstrādāja informatīvo materiālu projekta mājaslapai.

"Uzsvars šai projektā tiek likts uz skolotājiem. Skolotāji brauc darba vizītēs. Tātad novēro citu kolēģu stundas. Tad mēģina šo ideju atvest uz savu valsti," stāsta "Erasmus+" projekta koordinatore Marija Mickeviča.

Palīdzēt skolotājiem izstrādāt jaunas mācību metodes varēs arī skolotājiem līdzi atbraukušie skolēni. Trešdien bērni un jaunieši piedalījās neformālā mācībstundā, kā arī iepazina cits cita kultūras un nacionālās virtuves vērtības.

"Nodarbība bija angļu valodā. Bērni bija no dažādām valstīm Eiropas. Un tas nozīmē, ka tas viss cilvēkus kopā vieno. (..) Tādā atraktīvā veidā tā valoda, man liekas, protams, labi iegaumēsies un labāk padosies," uzskata Dagdas vidusskolas skolotāja Snežana Smirnova.

Starptautiskā projekta galvenā ideja ir organizēt mācību stundu norisi ārpus skolas telpām. Tā kā skolēnu mācīšanās paradumi gadu gaitā mainās un arvien grūtāk ir ilgstoši noturēt skolēnu interesi par kādu konkrētu tēmu, zināšanu apguve ārā varētu kļūt par vienu no veiksmīgākajiem šīs problēmas risinājumiem. To pierāda gan Dagdas vidusskolas, gan arī citu eiropiešu pēdējo gadu pieredze.

"Mūsu pieredze rāda, ka tad, kad studenti iziet ārpus skolas, tas ir pavisam jauns mācību apguves veids viņiem. (..) Viņi saprot mācību vielu daudz ātrāk, nekā skolā. Manuprāt, tas ir labākais zināšanu apguves veids, jo tu nevis mācies lietas, bet tu izdzīvo tās," teica skolotājs Daniels Raiters no Austrijas.

Jau rudenī Dagdas vidusskolas mācībspēki dosies uz Čehiju, lai arī tur mudinātu līdzcilvēkus uzlabot izglītībā ierasto kārtību, dodot iespēju bērniem un jauniešiem zināšanas papildināt ar reālās dzīves un prakses piemēriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt