Piecos gados piegružoto ceļmalu sakopšana izmaksājusi teju 2,5 miljonus eiro

Valsts AS “Latvijas autoceļu uzturētājs” piegružoto  ceļmalu sakopšanai ik gadu izlieto ap 400 000 tūkstošu eiro, un kopumā pēdējo piecu gadu laikā tas ir izmaksājis 2,5 miljonus eiro, informēja uzņēmumā.

Ik gadu izmesto atkritumu daudzums ceļmalās nemainās, kas liecinot par ceļu lietotāju nevīžīgu attieksmi pret vidi.

Ja iedzīvotāji atkritumus novietotu tiem paredzētajās vietās, tad atkritumu savākšanas izmaksas autoceļu uzturētājs varētu novirzīt lietderīgākiem ceļu uzturēšanas darbiem, piemēram, aptuveni 60 kilometriem grants autoceļu veikt dubultās virsmas apstrādi, padarot tos par melnā seguma ceļiem, vai biežāk greiderēt ceļus, sakārtot ūdens atvadi uz grants autoceļiem, norādīja valsts uzņēmumā.

Ceļu nomalēs tiek izmesti plastmasas maisiņi, papīri, pudeles, kā arī iedzīvotāji nereti izmanto iespēju no mājsaimniecību atkritumiem atbrīvoties,

tos atstājot pie atkritumu tvertnēm autobusu pieturvietās. Līdztekus tam ceļmalas tiek piegružotas arī ar būvniecības un lielgabarīta atkritumiem - šīferis, kuru nevar nodot parastā atkritumu poligonā, jo tie ir bīstamie atkritumi, kā arī būvgruži, vecas mēbeles, ledusskapji un televizori, kam savukārt ir paredzēti speciāli nodošanas punkti.

Lai sabiedrībā aktualizētu rūpes par vides tīrību, “Latvijas autoceļu uzturētājs” sadarbībā ar SIA “Pilsētvides serviss” ir iesaistījies vides kampaņā „Plogging: Esi varonis“. Plogginga kustības pamatā ir videi draudzīgā sporta kustība, kas apvieno lēno treniņa skriešanu ar atkritumu vākšanu.

“Latvijas autoceļu uzturētājs” aicina iedzīvotājus saudzīgi izturēties pret vidi, nemēslot ceļmalās un sadzīves atkritumus izvest vai novietot tiem paredzētajās vietās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti