Pieci.lv sola turpmāk pievērst īpašu uzmanību Latvijā radītajai mūzikai

Latvijas Radio jauniešu kanāls Pieci.lv plāno arī turpmāk pievērst īpašu uzmanību jaunajai Latvijā radītai mūzikai un, stiprinot dažādu žanru jaunās mūzikas piedāvājumu, kļūt par nozīmīgāko multimediju platformu jaunās Latvijā radītās mūzikas atspoguļošanā.

Latvijas Radio valdes locekle Sigita Roķe norāda: „Turpinot jau iesāktos projektus, Pieci.lv šajā gadā plāno vēl vairāk stiprināt Latvijā radītas mūzikas pozīciju kanālā, veidojot ciešāku sadarbību ar vienīgo latviešu mūzikas aptauju „Muzikālā banka”, atklājot jaunu interneta straumi „Pieci latgalieši” un cieši sadarbojoties ar pārējiem sabiedriskā radio kanāliem un radošajām struktūrvienībām."

Sigita Roķe skaidro Latvijas Radio kopējo ieguldījumu latviešu mūzikas atbalstīšanā un uzsver: „Latvijas Radio ir latviešu mūzikas stūrakmens, audzinot jaunos mūziķus, nodrošinot ierakstu studijas, sniedzot ētera laiku un veidojot kultūrvēsturisku fondu ierakstus, tādējādi piedaloties visos mūzikas tapšanas posmos. Pieci.lv jau šobrīd ir neatņemams šī procesa dalībnieks, un sniedz savu profesionālu un neatkārtojamu pienesumu kopējai Latvijas mūzikas vides attīstībai.”

Kanāla trīs gadu pastāvēšanas laikā Pieci.lv klausītājus iepazīstinājuši ar visdažādāko žanru latviešu mūziku, gan veidojot rubrikas un raidījumus, gan aicinot mūziķus uzstāties tiešajā ēterā un studijas koncertos.

Nozīmīgākajās mūzikas rubrikās sevi parādījuši vairāk nekā 80 vietējie izpildītāji, bet interneta straumē "Pieci latvieši" nepārtraukti skan vienīgi aktuālākā Latvijā radītā mūzika, turklāt šis kanāls pieejams interesentiem visā pasaulē.

Katru gadu uz nozīmīgo Eiropas mūzikas industrijas apbalvojumu "European Border Breakers Award" palīdzējis nokļūt šobrīd spēcīgākajām jaunajām latviešu mūzikas grupām "Carnival Youth", "Bandmaster" un "Big Bluff".

Šajā pavasarī Pieci.lv īstenojis īpašu konkursu jaunajām mūzikas grupām „Tramplīns”, kura uzvarētājiem nodrošinās gan tiešraides ētera laiku, gan dalību starptautiskā festivālā „Seven Hills”.

Tā kā Pieci.lv ir pirmais no radio kanāliem Latvijā, kuram veiksmīgi izdodas sasniegt jauniešu auditoriju gan ēterā, gan multimediju platformās, šis virziens tiks stiprināts, uzrunājot jaunos mūzikas dīdžejus un sadarbojoties ar sabiedrisko televīziju ikgadējā Eirovīzijas projekta atspoguļošanā. Palīdzot Latvijas mūziķiem sastapties ar starptautisku auditoriju, Pieci.lv arī turpmāk nodrošinās iespēju piedalīties Eiropas lielākajā mūzikas konferencē „Eurosonic”, kas iespējama, pateicoties Latvijas Radio dalībai Starptautiskajā Raidorganizāciju apvienībā EBU.

Jau vēstīts, ka reaģējot uz Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes ierosinājumu jauniešu auditorijai izveidoto Latvijas Radio kanālu Pieci.lv pārveidot par latviešu mūzikai veltītu kanālu, pret ko Latvijas Radio vadība padomei līdz šim nav iebildusi, Pieci.lv apņēmies izstrādāt savu redzējumu par kanāla attīstību.

Ziņas par to, ka „pieci.lv” varētu pāriet pamatā uz Latvijā radītu mūziku izskanēja 11.maijā. Tad Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes loceklis Ivars Āboliņš norādīja, ka Latvijas Radio vadītāja Sigitas Roķe redzējumā par radio attīstību minējusi, ka Latvijas Radio 5 ir jābūt latviešu mūzikas kanālam.

"Diskusijas par dziesmu latviešu valodā īpatsvaru „pieci.lv” vēl tikai notiks, taču „nevienā brīdī nepieļausim ka „piecinieks” tiek iznīcināts,” - tā intervijā Latvijas Radio programmā „Labrīt” pirmdienas, 15.maija, rītā sacīja radio vadītāja Sigita Roķe.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti