Dienas ziņas

Ozolniekos klaiņojošu suņu aizvien vairāk

Dienas ziņas

Grants ceļu stāvoklis un ierobežojumi rada raizes uzņēmējiem

Būvdarbi radījuši plaisas skolas ēkā

Piebūves pamatu rakšana noved pie plaisām Tukuma pamatskolas sienās

Pēc piebūves pamatu rakšanas Tukuma 3.pamatskolas ēkā parādījušās plaisas. Atrasties ēkā gan neesot bīstami, tāpēc mācības skolā nav pārtrauktas, ziņo laikraksts „Neatkarīgās Tukuma Ziņas”.

Jaunās sporta halles būvniecība Tukuma 3.pamatskolā ir sen gaidīta, jo visus gadus skolēniem uz sporta nodarbībām jādodas uz dažādām vietām. Projektā paredzēts, ka  jaunā sporta halle ar  skolas ēku būs savienota ar gaiteni.

Lielākā plaisa pirmajā stāvā pie skolas rezerves izejas radusies pēc tam, kad cieši blakus ēkai strādnieki sākuši rakt un izņemta zeme, lai varētu izbūvēt pāreju no skolas uz topošo piebūvi.

Pirmās plaisas (no pusmilimetra līdz 2,5 milimetru lielas) pamanītas 20.martā.

Būvinženieris skaidroja, ka bīstamība rastos un būvdarbi būtu jāpārtrauc, ja plaisas platuma pieaugums pārsniegtu vienu milimetru stundā, vai, salīdzinājumā ar sākotnējo mērījumu,- 10 milimetrus.

Iemesli, kāpēc plaisas radušās, esot vairāki.

"Ir veikti rakšanas darbi, kuru rezultātā  gruntsūdens ir notecējis  vairāk uz būvbedres pusi, līdz ar to uz esošās ēkās pamatiem ir samazinājies blīvums, un līdz ar to ir notikusi maza deformācija, kas  ir pieļaujama būvdarbu laikā," skaidroja būvuzraugs Raimonds Bretšneiders.

Direktores pienākumu izpildītāja Svetlana Hadakovska vaicāta, kā tiek kontrolēts, vai plaisas nekļūst lielākas, skaidroja, ka uzreiz pēc plaisu konstatēšanas trīs reizes dienā skolas saimnieks un uzņēmuma «Selva būve» pārstāvis plaisas izmēra un rādījumu ieraksta tabulā. Šo darbu darīs tik ilgi, kamēr būvbedre netiks aizbērta. Vienlaikus pārbaudē iekļautas arī tās plaisas, kas bijušas jau pirms šiem rakšanas.

Šobrīd lielākā daļa plaisu nepalielinās, tikai viena plaisa ir kļuvusi par pusmilimetru lielāka, laikrakstam apliecināja Hadakovska.

Turpmāk gan būvdarbi skolas ēkas tuvumā notiks tikai tad, kad stundas un pulciņi būs beigušies.

Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans (Tukuma pilsētai un novadam) laikrakstam skaidroja, ka situācija skolā tiek kontrolēta, turklāt to dara gan domes un uzņēmuma speciālisti, bet šo būvniecību kontrolē arī Būvniecības valsts kontroles birojs, kas objektā bijis jau trīs reizes.

“Nekādas novirzes no projekta nav konstatētas, turklāt tas, ka skolas ēkā šādas plaisas var parādīties, tehniskajā projektā tika paredzēts. Šīs plaisas varēja rasties gan vibrācijas dēļ, gan sarežģītās gruntsūdeņu situācijas dēļ šajā teritorijā, taču ir uzdots būvniecības speciālistiem sagatavot slēdzienu par notikušo un tā iemesliem.”

Plaisas gan neesot vienīgā problēma šajā projektā. Kontrolslogojumu nav izturējuši arī pāļi.

"Viņi ir iegrimuši, nav izturējuši šīs pārbaudes un līdz ar to mums ir pāļi jāpagarina. Būs par diviem metriem dziļāk. Tad pāļu noturība ir nodrošināta," uzsver būvuzraugs Raimonds Bretšneiders.

Sporta halles būvniecība kopā ar stadiona rekonstrukciju un autostāvvietu izbūvi pie skolas izmaksās 4,3 miljonus eiro, kam tiek ņemts aizņēmums Valsts kasē uz 25 gadiem, bet līdztekus šogad piešķirta arī valsts dotācija 500 000 eiro.

Visus darbu plānots pabeigt līdz 2018.gada janvārim, tomēr, visticamāk, skolēni jauno būvi varēs izmantot vien rudenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt