Rīta Panorāma

Kreituse: vajadzēja demisionēt ekonomikas un iekšlietu ministram

Rīta Panorāma

Politologs: arī jauno valdību nāksies vadīt «Vienotībai»

Piebalgs: Valdība jāvada cilvēkam ar tautas dotu mandātu

Piebalgs: Valdība jāvada cilvēkam ar tautas dotu mandātu

Eirokomisārs Andris Piebalgs pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" atzina, ka negrasās pamest eirokomisāra amatu un vadīt valdību Latvijā.

Piebalgs sacīja, ka Valsts prezidents viņu uzrunājis kā zondējot, patiesībā tā bijusi privāta saruna, kas nonākusi atklātībā.

Piebalgs uzskata, ka valdības vadītājs jāatrod koalīcijas partijā, tam būtu jābūt ar tautas dotu mandātu  - politiskai figūrai, kuram ir šī brīža politiskā pieredze Latvijā un  skaidrs politisko partiju atbalsts. "Tāpēc jau iet uz vēlēšanām, lai dabūtu tautas vēlētu mandātu," sacīja Piebalgs.

Šobrīd Latvijā izveidojies sarežģīts problēmu kopums, bet, viņaprāt, galvenais uzdevums ir risināt visu, kas saistīts ar neseno traģēdiju Zolitūdē. Tā tomēr ir izņēmuma situācija, bet Latvijā gan likumdošanai, gan tiesu varai ir spējas un resursi problēmas šķetināt tā, lai palīdzētu cietušajiem un "lai viņi neciestu vēlreiz un nepaliktu zem šis traģēdijas ēnas."

Piebalgs Latvijā atgriezīšoties pēc amatā nostrādātā laika, kas ir pēc nākošajām Saeimas vēlēšanām. Viņu interesējot politika un tajā arī iesaistīšoties, bet jau tālākajā posmā.

Premjers Valdis Dombrovskis ("Vienotība") atkāpās no amata, uzņemoties politisku atbildību par lielveikala sagrūšanu Zolitūdē, kad bojāgāja 54 cilvēki, bet vēl vairāki desmiti tika ievainoti. Valsts prezidents otrdien, 3.decembrī, uzsāks sarunas ar Saeimas partijām par nākamo valdību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti