Rīta Panorāma

Intervija ar Romānu Vanagu

Rīta Panorāma

Intervija ar grupu Sub Scriptum

Intervja ar Andri Piebalgu

Piebalgs: Smiltēns būtu ļoti labs kandidāts «Vienotības» vadīšanai

Saeimas deputāts un partijas "Vienotība" priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns būtu labs nākamais jaunais partijas vadītājs, intervijā LTV radījumā “Rīta Panorāma” sacīja pašreizējais politiskā spēka valdes priekšsēdētājs Andris Piebalgs, kurš atkārtoti uz šo amatu nepretendēs. Pats Smitēns Latvijas Radio raidījumam "Pēcpusdiena" apliecināja, ka kongress notiks augustā.

Skaidrojot lēmumu atkārtoti nekandidēt uz partijas vadītāja amatu, Piebalgs sacīja, ka ir acīmredzams – “Vienotības” biedri gaida radikālākas pārmaiņas, nekā viņš spējis piedāvāt partijai. Turklāt “Vienotība” esot dziļākā krīzē, nekā viņš rēķinājās, kad pārņēma tās vadība grožus.

Pirmā radikālā pārmaiņa, kas esot nepieciešama politiskajam spēkam, būtu vadības nomaiņa, uzskata Piebalgs.

Partijai būtu iespējami ātrāk jāsanāk uz kongresu, kur lemtu par jaunu partijas vadību. Un arī jaunajam “Vienotības” vadītājam būtu jāsāk strādāt iespējami ātrāk.

Savukārt Smiltēns "Pēcpusdienai" pauda, ka vēlas, lai partijā ienāktu cilvēki ar jaunām idejām un svaigu piedāvājumu, jo atsevišķās jomās ir panīkums un enerģijas trūkums. Viņš noraidīja runas, ka partijā notiek šķelšanās. Tie cilvēki, par kuriem kā par iespējamiem "Vienotības" pametējiem, šobrīd "formalizē vai institucionalizē savas attiecības" ar partiju, sacīja Smiltēns.

Kā stipru kandidātu viņš minēja Edvardu Smiltēnu, kurš iepriekš bija viņa konkurents uz “Vienotības” vadītāja amatu. Viņi abi pašlaik strādā komandā partijas vadībā, un Piebalga ieskatā, Smiltēns būtu ļoti labs kandidāts.

Savukārt, komentējot vairāku “Vienotības” biedru drīzu iespējamu atšķelšanos, Piebalgs atzina, ka viņam simpatizē šie politiķi un viņš gribētu, lai viņi strādātu “Vienotībā”. Līdz ar to viņu aiziešana no partijas būs zaudējums. Vienlaikus viņš noliedza, ka tas nozīmēs beigas partijas pastāvēšanai.

Ziņots, ka Andris Piebalgs par partijas vadītāju tika ievēlēts pērn 4.jūnijā politiskā spēka ārkārtas kongresā. Viņš partijas vadīšanu pārņēma no Solvita Āboltiņas. Savukārt šogad jūlijā viņš paziņoja, ka nākamajā kongresā vairs nekandidēs uz partijas priekšsēdētāja amatu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti