Pieaugusi interese par Latvijas pilsonības iegūšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ministru kabinets otrdien, 24. janvārī, apstiprināja rīkojuma projektu, ar kuru Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā tiek uzņemtas 28 personas. Kopš naturalizācijas procesa ieviešanas pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu vidū šādā ceļā Latvijas pilsoņu rindas papildinājušās par gandrīz 150 000 cilvēku.

Latvijas iedzīvotāju vēlme naturalizēties šajos gados mainījusies kā pa viļņiem. Vislielāko uzrāvienu tā piedzīvoja drīz pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, kad vairākus gadus pēc kārtas Latvijas pilsonībā tika uzņemti 16 līdz 19 tūkstoši cilvēku gadā. Kopš 2006. gada gan interese par Latvijas pilsonību būtiski gājusi mazumā, un pēdējos gados naturalizācijas ceļā par pilsoņiem kļuva tikai daži simti cilvēku gadā. Pērn, pēc ilgākas lejupslīdes, interese atkal pieaugusi. Tas saistāms gan ar to, ka pie pilsoņu pasēm pērn tikuši tie cilvēki, kuriem pandēmijas dēļ naturalizācijas process ievilkās, gan arī ar Krievijas iebrukumu Ukrainā.

"Līdz karam Ukrainā naturalizācijas tempi bija stabili, bet zemi.

Šobrīd pēc Krievijas uzsāktā kara Ukrainā mēs redzam, ka atkal pieaugusi interese par naturalizāciju, konkrētāk tieši no  Krievijas pilsoņiem un Latvijas nepilsoņiem.

Saņemam ļoti, ļoti, ļoti daudz zvanu, e-pasta vēstules, iesniegumus, interese liela arī par mūsu informatīvajām dienām, kur var uzzināt par naturalizāciju," stāstīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve Madara Puķe.

Intereses pieaugums gan neatspoguļojas pilsonības ieguvēju skaitā, jo daudzi interesenti, uzzinot par prasībām, atsakās no savas ieceres.

Naturalizācijas kārtībā Latvijas pilsonībā var uzņemt cilvēkus, kuri šeit nodzīvojuši vismaz piecus gadus, prot valsts valodu, pārzina Satversmi, zina himnu, kā arī Latvijas vēstures un kultūras pamatus. Tāpat jābūt legālam iztikas avotam un jāparaksta solījums par uzticību Latvijas Republikai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti