Pieaugusi iedzīvotāju interese par paaugstināta riska lidojumiem ar droniem

Ārkārtējās situācijas laikā, iestājoties siltākam laikam, pieaugusi iedzīvotāju interese par paaugstināta riska lidojumiem ar droniem, informēja Civilās aviācijas aģentūrā.

Šogad ierosinātas 13 administratīvā pārkāpuma lietas par dronu pilotēšanu neatbilstoši noteikumiem. Pārkāpumi visbiežāk saistīti ar ielidošanu neatļautās vietās, lielākoties – militārajās zonās, pastāstīja aģentūras pārstāvis Aivis Vincevs.

Civilās aviācijas aģentūras pārstāvis Aivis VincevsPaula Dēvica

  "Pozitīvi ir tas, ka cilvēki izmanto savu brīvo laiku un cenšas sakārtot šo dokumentāciju. Pastiprināti saņemam iesniegumus paaugstināta riska lidojumu atļauju saņemšanai. Protams, aicinām jebkuru, kurš vēlas lidot ar bezpilota gaisa kuģi, pirms tam iepazīties ar visiem noteikumiem. Piemēram, ir nepieciešama atstarojošā veste, dronam ir jābūt atbilstoši marķētam, lidojumam jānotiek dienas gaišajā laikā. Un ir jāsaprot, ka, ja tiks veikti lidojumi, kas prasa paaugstināta riska atļauju, ja šādas atļaujas nav, to darīt nedrīkst. Piemēram, šāda atļauja nepieciešama, ja ir plānots lidot tuvāk lidostām nekā noteikumi atļauj," norādīja Vincevs.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti