Dienas ziņas

Ķekavas novadā paaugstina deputātu algas

Dienas ziņas

OECD rosina izmaiņas pensiju sistēmā

Aizputes sabiedriskās pirts tarifi – nemainīgi

Pieaugot izmaksām, Aizputē atsakās palielināt pirts tarifus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Sabiedriskā pirts Aizputē pastāv vairāk nekā 20 gadus un ir viena no retajām valstī, kas joprojām darbojas. Lai gan pakalpojumi ir pieprasīti, pirts tarifi, neraugoties uz pieaugošajām izmaksām, jau vairākus gadus, ņemot vērā iedzīvotāju zemo maksātspēju, palikuši nemainīgi. Pašvaldība apsaimniekotāja zaudējumus pēdējos gadus kompensē, lai saglabātu pirti mazpilsētā.

Divas reizes nedēļā pirtī jau no agra rīta tiek kurinātas abas malkas krāsnis. Līdz diviem pēcpusdienā, kad nāk pirmie apmeklētāji, tām jābūt izkurinātām. Viena apsilda lāvu telpu, otra karsē ūdens tvertnes, kas atrodas pagrabā. Vienā pirts reizē tiekot patērēts ap 18 kubikmetriem ūdens. “Ogles sadedzinātas, taisām durvis ciet un varēs pērties. Tāda te ir tā padarīšana,” stāsta Aizputes sabiedriskās pirts darbinieks Juris Gūtmanis.

Sabiedriskās pirts pakalpojumus pārsvarā izmanto tie aizputnieki, kas dzīvo vecajās mājās bez labierīcībām. Mazgāties braucot arī no pagastiem un pat no kaimiņpilsētām.

Par vienu pirts apmeklējumu noteiktā maksa ir četri eiro. Izņēmums ir sociāli mazaizsargātie pilsētas un novada iedzīvotāji, kas maksā vienu eiro. Šādu cilvēku skaits mēnesī esot nedaudz virs 20.

Kā atzīst Katrīna un Antonija, tad ar savām mazajām pensijām šī veselībai noderīgā iespēja vēl esot pa kabatai. “Veselu nedēļu mēs esam uzlādējušies. Kad nāk tā nedēļa, tad jau visa miesa prasa. Nevar citādāk!” atzīst aizputniece Katrīna.

Jau vairākus gadus Aizputes sabiedriskās pirts tarifs ir nemainīgs. Tas ir par zemu, lai uzņēmums spētu segt nepieciešamās izmaksas, atzīst Komunālā uzņēmuma vadītāja Vēsma Martuzāne. Tiesa gan, vairākkārtīgi bijuši mēģinājumi to mainīt. “Katru reizi mēs atduramies pie tā – jo vairāk mēs paaugstinām tarifu, jo mazāk nāk mūsu apmeklētāji. Šī ir sociālā pirts, un te nāk maznodrošinātie. Viņiem nav naudiņas arī savas daļas līdzfinansēšanai,” saka Martuzāne.

Pēdējos gadus zaudējumi par pirts pakalpojumiem aptuveni 11 000 – 12 000 eiro tiek segti no pašvaldības budžeta. Savulaik ilgstošu finansiālu atbalstu pirts ēkas remontam snieguši Šveices sadraudzības partneri, līdz ar to pagaidām netiekot pieļauta doma par atteikšanos no nerentablā pakalpojuma. “Pamatojoties uz to, kad mūsu sadarbības partneri ieguldījuši daudz naudas, tagad slēgt un nodot pirti privātam, tas nebūtu cilvēcīgi attiecībā pret mūsu sadarbības partneri Šveicē. Viņi palīdzēja pilsētai un iedzīvotājiem,” pauž Aizputes novada domes priekšsēdētājs Juris Grasmanis.

Aizvadītajā gadā Aizputes sabiedriskajā pirtī fiksēti turpat 3700 apmeklējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti