Panorāma

Jauna izmeklēšana par prāmja «Estonia» katastrofu

Panorāma

Cik uzticams ir siekalu tests?

Saeima atkal strādās attālināti

Pieaugot Covid-19 saslimstības izplatībai, Saeima strādās attālināti

Saeima nolēmusi atgriezties pie attālināta darba un strādāt e-vidē. Šādu lēmumu pieņēmis Saeimas prezidijs, pieaugot Covid-19 saslimstības izplatībai. Opozīcijas deputāti lēmumu kritizē, jo, viņuprāt, strādājot attālināti, var ciest lēmumu kvalitāte, piemēram nākamā gada valsts budžeta pieņemšana. 

Saeima šovasar piecus mēnešus strādāja attālināti, bet uz klātienes sēdēm sanāca vien kopš septembra. Tagad situācija mainījusies, un deputāti strādās e-vidē.

"Mēs esam valsts pirmā māja un gribam dot piemēru. Epidemiologi aicina visus, kas var, strādāt attālināti," komentēja Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla (Jaunā konservatīvā partija).

Deputāte noliedz, ka parlamenta darbs, strādājot attālināti, būtu necaurspīdīgs. Pēc viņas teiktā, drošības apsvērumiem jābūt pirmajā vietā. 

"Mēs negribētu ilgi tā strādāt, bet jāvadās pēc situācijas," norādīja Beitnere-Le Galla.

Opozīcijas deputāti pauž nožēlu, ka jau 1. oktobrī vairs nebūs Saeimas tribīnes un sēdes būs vērojamas miglainu bilžu kaleidoskopā. 

"Saeimas prezidijs, kas sastāv no tādiem pašiem Saeimas deputātiem, kuri ir frakciju vienošanās blakusprodukts, nevarētu pārņemt šādas pilnvaras un tikai piecu personu sastāvā lemt par turpmākām Saeimas gaitām. Mani dara bažīgu, ka Satversmes tiesa turpina lemt par attālināto sēžu norises kārtību, vai tur nav kādi pārkāpumi. Mums stāv priekšā valsts budžeta pieņemšana," sacīja Saeimas ārpusfrakciju deputāte Jūlija Stepaņenko.

Prezidijs arī nolēmis lūgt Veselības ministrijai un Slimību profilakses un kontroles centram rekomendēt parlamentam, kā Saeimai esošajos Covid-19 apstākļos strādāt turpmāk. 

KONTEKSTS:  

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Kopš augusta ārā drīkst pulcēties 3000 cilvēku. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti