Pieaug ugunsgrēkos bojāgājušo skaits; atgādina par ugunsdrošību apkures sezonā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Kā liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika, šogad ir pieaudzis ugunsgrēkos bojāgājušo skaits. Ja 2017.gadā ar apkuri saistītos ugunsgrēkos gāja bojā 18% no visiem bojāgājušajiem, tad šogad jau – 21%.

Termometra stabiņam noslīdot uz leju un sasniedzot lielākus mīnusu grādus, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests arvien biežāk saņem izsaukumus uz ugunsgrēkiem, kad apkures sistēmu dēļ ir aizdegušās mājas. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes Rēzeknes daļas inspektors Oļegs Poskrjobiševs norāda, ka pēdējo gadu statistika liek aizdomāties par cilvēku nevērīgo attieksmi pret apkures sistēmām. Pārkurinātas krāsnis, plaisas vai citi bojājumi var izraisīt ugunsgrēku. Katru gadu apkures iekārtu dēļ izceļas gandrīz desmitā daļa ugunsgrēku. Tāpat ir daudz gadījumu, kad dūmvados aizdegušies sodrēji. 

Apkures sistēmu lietotājus mudina padomāt par ugunsdrošību
00:00 / 04:35
Lejuplādēt

“Šajā gadā par neiztīrītu dūmvadu, kad dega sodrēji, ir 500 izbraukumu. Mēs redzam, ka cilvēki neiztīra dūmvadus un aizdegas sodrēji, no kā var sākties ugunsgrēks. Pārkurināta apkures ierīce, ja liela temperatūra, aizdegas sodrēji, paceļas temperatūra un var aizdegties māja”, stāsta VUGD inspektors Poskrjobiševs.

Rēzeknes novadā šogad ir bijuši vairāk nekā 20 ugunsgrēki, kas saistīti ar apkures ierīcēm, piecas dzīvojamās mājas ugunsdzēsējiem no liesmām neizdevās glābt. Tāpat ugunsgrēkos iet bojā arī cilvēki. Uzrunātie iedzīvotāji atzīst, ka domā par ugunsdrošību, lai gan nevienam mājās vēl nav dūmu detektora.

“Mēs skursteņus katru gadu tīrām, skatāmies vai nav plaisas, uzpasējam visas plīts kurināšanas mantas, bet par dūmu detektoru... Varbūt nākotnē, ja būs remonti, tad jau ir jāliek, tā ir tāda laba drošība, jo naktī guli, nezini vai kāds vads vai īssavienojums, jā, nākotnē ir doma,” norāda sieviete.

“Paši ļoti skatāmies, lai neaizdegas nekas, tīrām skursteņus, bet par dūmu detektoru nedomājam, mums vienā vietā kuras un kārtīgi pieskatām”, norāda vīrietis.

Tāpat tie, kuriem ir malkas plīts, no kuras mēdz būt gan dūmi, gan gatavojot tvaiki, uztraucas, vai dūmu detektors nesāks darboties nepamatoti. Dūmu detektori Latvijā ikvienā mājsaimniecībā būs obligāti no 2020.gada 1.janvāra. Inspektors Poskrjobiševs norāda, ka dūmu detektori glābj cilvēku dzīvības, jo, ja izceļas ugunsgrēks un cilvēks tai brīdi ir aizmidzis, viņš dūmos nosmok.

“Statistika liecina, ka visvairāk ugunsgrēku notiek naktī, kad cilvēks guļ un nejūt, bet, ja jums būs dūmu detektors, tas reaģēs uz dūmiem. Igaunijā, kura pieņēma agrāk noteikumus, viņiem statistikā samazinājās ugunsgrēku skaits”, norāda Poskrjobiševs.

Šogad ugunsgrēkos bojā gājuši jau 68 cilvēki, valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta speciālisti atgādina, ka ir jānovērtē apkures iekārtu tehniskais stāvoklis un jāveic dūmvadu tīrīšana, lai pārliecinātos, ka aukstajā laikā, kad vairāk tiek kurināts mēģinot mājoklī uzturēt komfortablu temperatūru, neizceltos ugunsgrēks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti