Pieaug interese par lidojumiem ar droniem un pieļauto pārkāpumu skaits

Ārkārtējās situācijas laikā, iestājoties arī siltākam laikam, pieaugusi iedzīvotāju interese par paaugstināta riska lidojumiem ar bezpilota gaisa kuģiem. Vienlaikus arī pieaudzis pieļauto pārkāpumu skaits, veicot lidojumus neatļautās vietās, liecina valsts aģentūras "Civilās aviācijas aģentūra" (CAA) dati.

CAA ārkārtas situāciju un komunikācijas vadītājs Aivis Vincevs informēja, ka CAA šī gada pirmajā ceturksnī ir izsniegusi 17 ilgtermiņa un 14 īstermiņa atļaujas paaugstināta riska lidojumiem ar droniem. Pērn laika posmā no augusta līdz decembrim CAA izsniedza 11 ilgtermiņa atļaujas.

Vienlaikus palielinājies arī to gadījumu skaits, kad droni tiek pilotēti neatbilstoši noteikumiem. 2020. gada pirmajā ceturksnī uzsāktas 11, bet aprīlī – vēl divas administratīvā pārkāpuma lietas.

Šogad kopumā ierosinātas 13 administratīvā pārkāpuma lietas, lai gan pērn visa gada laikā tādu bija 25.

CAA pārstāvis norādīja, ka puse no šogad uzsāktajām lietām ir pēc valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas un siltā laika iestāšanās, kad iedzīvotāji brīvo laiku izmanto lidojumiem ar droniem. Pārkāpumi visbiežāk saistīti ar ielidošanu neatļautās, lielākoties militārajās zonās.

CAA aicināja tālvadības pilotus pārliecināties par ierobežojumiem plānotajā lidojuma maršrutā, lai izvairītos no pārkāpumu pieļaušanas.

Ierobežojumi gaisa telpā attēloti uz kartes VAS "Latvijas gaisa satiksme" mājaslapā. Vienlaikus tālvadības pilotiem jāievēro citi noteikumi, piemēram, jālieto atstarojošās vestes, jāievēro noteiktais attālums no lidojumā neiesaistītajām personām, ielām, autoceļiem utt.

CAA atgādināja, ka tālvadības pilotam, kurš vēlas veikt paaugstināta riska lidojumus, atkāpjoties no kādām pamatprasībām Ministru kabineta noteikumos nr. 368 "Kārtība, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un cita veida lidaparātu lidojumi", ir jānokārto pārbaudījumi un jāiesniedz iesniegums CAA ilgtermiņa atļaujas saņemšanai.

2020. gada pirmajā ceturksnī iedzīvotāji aktīvi kārtojuši pārbaudījumus. Pērn no augusta līdz decembrim teorētisko zināšanu pārbaudes nokārtoja 144 tālvadības piloti, bet šī gada trīs mēnešos – 66 personas. Savukārt praktisko zināšanu pārbaudi šogad nokārtojušas 12 personas, kamēr pērn to izdarīja 88 personas.

Ārkārtējās situācijas laikā CAA ir pārtraukusi teorētisko zināšanu un praktisko prasmju pārbaužu pieņemšanu. Tomēr CAA šobrīd aktīvi strādā, lai tuvākajā laikā teorētisko zināšanu pārbaudes varētu pieņemt attālināti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti