Pieaug dronu pārkāpumu skaits; rīkos semināru par drošiem lidojumiem

Pieaug to gadījumu skaits, kad pēc neatļauta lidojuma ar dronu sodīts tā vadītājs, tāpēc Civilās aviācijas aģentūras eksperti tiešsaistē atgādinās gan par apstākļiem, kad drīkst bezpilota gaisa kuģi lidināt bez atļaujas, gan vietām, kur jāsaņem attiecīgas iestādes atļauja.

Civilās aviācijas aģentūras pārstāvis Aivis Vincevs
00:00 / 01:07
Lejuplādēt
Civilās aviācijas aģentūras pārstāvis Aivis Vincevs pastāstīja, ka šogad ārkārtējās situācijas dēļ daudziem cilvēkiem ir vairāk brīva laika, un Civilās aviācijas aģentūra ir piefiksējusi, ka ir pastiprināta interese par lidojumiem ar bezpilota gaisa kuģiem vai droniem.

“To apliecina gan atļaujas, ko pieprasa, lai veiktu paaugstināta riska lidojumus, kā arī diemžēl ir vairāk to gadījumu, kad personai ir administratīvā pārkāpuma protokols, ka viņš lidinājis dronu kādā neatļautā vietā, visbiežāk militārajās zonās,” norādīja Vincevs.

2019. gadā bija 25 šādi gadījumi, bet šogad līdz šim - jau 20.

Tādēļ jo īpaši šobrīd vasarā, kad cilvēki aktīvi izmanto bezpilota gaisa kuģus, Civilās aviācijas aģentūra rīkos tiešsaistes semināru, kam Civilās aviācijas aģentūras sociālo tīklu kontos līdzi varēs sekot ikviens interesents par galvenajām lietām, kas jāievēro, un uzzināt, kurā brīdī lidojumam nepieciešamas atļaujas, norādīja Vincevs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti