Pieaudzis trūcīgajiem izdalīto pārtikas paku skaits; uzlabots arī paku saturs

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieaudzis Eiropas Savienības atbalsta programmā trūcīgajiem izdalīto pārtikas paku skaits, taču vasarā vienlaikus vērojams pieprasījuma kritums. Ir uzlabots arī paku saturs.

Jau esošajām ēdamajām lietām, piemēram, makaroniem un auzu pārslām, pievienoti arī citi produkti, kurus nodrošina atbalsta organizācijas un vietējās pašvaldības. Projekta budžets šim gadam ir sešarpus miljoni eiro, stāsta Sabiedrības integrācijas fonda pārstāve Gunta Landsmane.

"Šogad pirmajā pusgadā jau ir izdalīts 180 tūkstoš paku. No 1. jūlija ir veiktas izmaiņas pakas saturā. Saturs ir uzlabots. Ir nākusi klāt kartupeļu biezputra bez piena, sautēta liellopu gaļa un olu pulveris," uzskaita Gunta Landsmane. "Salīdzinot pašreiz izskatās, ka 2016. gadā pakas dala vairāk. Šobrīd izdales vietu ir 484. Katrā Latvijas novadā noteikti ir nodrošināts vismaz viens izdales punkts. Ir situācija, kas ir novērota arī agrāk, ka vasaras mēnešos samazinās pakām pakaļ nākošo skaits."

"Atbalsts nākamajā gadā turpināsies. Kā jaunums ir paredzēts, ka būs speciāls atbalsts ģimenēm ar maziem bērniem. Tātad zīdaiņiem vai maziem bērniem vecumā līdz diviem gadiem būs specializēti pārtikas komplekti un specializēti higiēnas preču komplekti," atklāj Sabiedrības integrācijas fonda pārstāve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti