Pie Zolitūdes vilciens notriecis pusaudzi

Ceturtdien, 24. janvārī, no rīta Rīgā, pie Zolitūdes mikrorajona, vilciens notriecis cilvēku, tādēļ tika kavēta satiksme vilcienu reisos Jūrmalas līnijā. Tāpat negadījums ietekmējis atsevišķu saistīto reisu iziešanas laiku no Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas.

Uzņēmuma „Pasažieru vilciens” pārstāvis Egons Ālers  Latvijas Radio pastāstīja, ka posmā Zolitūde – Depo  aptuveni pulksten 8.30 vilciens, kurš devās virzienā uz Rīgu, notrieca cilvēku.

Uz dzelzceļa sliežu gājēju pārejas vilciens notrieca skolnieku. Pēc aculiecinieku teiktā, viņš nereaģēja ne uz mašīnistu signāliem, ne uz garāmgājēju kliedzieniem. Visticamāk, pusaudzim bija austiņas ar mūziku un viņš skatījās telefonā.

Pusaudzis rīta agrajās stundās devās uz skolu. Par to liecina atrastā mugursoma, burtnīcas un dokumenti. Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošās informācijas puisi mācījās 9.klasē.  Vilciens brauca no stacijas Tukums-2 uz Rīgu. Traģēdija notika uzreiz aiz Zolitūdes stacijas.

Mašīnists centās vilcienu apstādināt, bet tas viņam neizdevās. Bremzēšanas ceļš sasniedza 400 metrus.

Aptuveni 50 metrus vilciens skolnieku vilka līdzi pa sliedēm.

“Mašīnists pamanīja savā ceļā puisi, kurš ātrā solī iet un neskatās. Deva skaņas signāli. Tā kā saprata, ka puisis nereaģē, tad viņš uzsāka bremzēšanu un turpinājis signalizēt, ka arī pa logu kliedza,” stāstīja policijas pārstāvis Edgars Zaķis.

2018. gadā nāvējoši vilciens notrieca 16 cilvēkus, bet ievainoja 9.

“Pasažieru vilciens” un Valsts policija atgādina, ka vilcienu nevar uzreiz apturēt. Šķērsojot dzelzceļa sliedes, pārliecinieties, ka vilciens netuvojas.

Pēc negadījuma pieci vilcienu reisi Jūrmalas līnijā virzienā uz Rīgu kavējās no divām stundām līdz 30 minūtēm. Tāpat bija kavējumi arī saistītajos reisos.

Egons Ālers: Par vilcienu satiksmi pēc negadījuma posmā Zolitūde – DepoKristaps Feldmanis

  “Šobrīd jau varam apstiprināt, ka viens vilciens uz Aizkraukli aizgāja ar 15 minūšu atpalikšanu no grafika. Stundas laikā mēs izlīdzināsim grafiku, un vairāk tas neietekmēs kustības sarakstu,” stāstīja Ālers.

  “Pasažieru vilciens” solīja ceturtdien uz pulksten 12. pilnībā atjaunot vilcienu kustību saskaņā ar grafiku.

  Ālers pastāstīja, ka kopumā atiešanas un pienākšanas laiks mainījās 13 vilcieniem, tai skaitā 3 saistītiem vilcieniem, pārējie 10 vilcieni tie bija no Jūrmalas. Kavējumi bija no 2 stundām un 13 minūtēm līdz 6 minūtēm.

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti