Dienas ziņas

Darbību sākuši jaunie apraides masti

Dienas ziņas

Spītējot laika apstākļiem, Žagarkalns turpina darbu

Pie Ventspils uz sēkļa uzskrējusi barža

Pie Ventspils uz sēkļa uzskrējusi ogļu barža

Netālu no Ventspils jau vairākas dienas jūrā uz sēkļa atrodas ogļu pārvadāšanas barža. 30. decembra vakarā tā ceļā no Polijas uz Somiju norāvās no velkoņa pie Užavas. Pirmdien, 6. janvārī, Ventspils Ostas kapteiņa dienests saņēmis oficiālu vēstuli ar skaidrojumu, ka baržas glābšanas operācija tiek organizēta un notiks, līdzko to ļaus laika apstākļi.

ĪSUMĀ:

  • Ogļu barža 30. decembrī ceļā no Polijas uz Somiju norāvās no velkoņa pie Užavas.
  • Pirmdien paziņots - baržas glābšana tiek organizēta un notiks, kad ļaus laika apstākļi.
  • Barža tiek novērota, uz tās ir vairāki kubikmetri degvielas.       
  • Vides dienests: vējš  norimst, barža ir stabila, apdraudējums videi nav konstatēts.
  • Ventspils ostas kapteinis: barža jāglābj tuvāko 30 stundu laikā, pēc tam vējš atkal pieņemsies spēkā.

Barža tiek novērota, lai laikus reaģētu uz iespējamo apdraudējumu videi, jo uz tās atrodas vairāki kubikmetri degvielas.      

Skats jūras krastā Ventspils novada Jaunupē ir patiešām iespaidīgs. Vispirms barža atradās uz sēkļa aptuveni 370 metrus no krasta līnijas, bet šobrīd tā izskalota pavisam tuvu krastam.

Situācija tiek rūpīgi kontrolēta, kā stāsta apsargs, kurš vēlējās palikt anonīms. Viņa uzdevums esot ziņot, ja barža izkustas, uzraudzīt situāciju.  

Neparastais skats piesaista uzmanību. Palūkoties tuvāk uz to ieradusies arī kāda ventspilniece, kura kopā ar vīru tepat netālu makšķerē butes.

“Vispār nezināju, neredzēju. Ziņās arī neredzēju. Nu atnācu, ieraudzīju. „Raduga” rakstīts, skatos. Paskatījos, notikums tomēr. [..] Ir jau visādi lieli dzelži izskaloti, koki, bet barža un vēl tik tuvu....” stāstīja ventspilniece Ņina.

Viens no būtiskākajiem jautājumiem, vai šī situācija nerada apdraudējumu apkārtējai videi, jo teritorija ir dabas liegums.

Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālajā vides pārvaldē skaidroja, ka tieši pirmdien iestādes inspektori apsekojuši situāciju Jaunupē.

Vējš pamazām norimst, barža ir stabila, un apdraudējums videi nav konstatēts.

“Tikko kā es esmu saņēmusi fotogrāfijas, nu jāsaka – barža drīz būs krastā, bet bez jokiem – labā ziņa ir tā, ka nekādas noplūdes nav. Barža ir tukša, un ir ļoti liela cerība, ka visdrīzākajā laikā šī barža no sēkļa tiks novilkta,” sacīja VVD Ventspils reģionālās vides pārvaldes direktore Inguna Pļaviņa.

Ventspils ostas kapteinis Gunārs Trukšāns stāstīja, ka situācijas risināšana nav Ostas kapteiņa dienesta kompetencē, bet tai tiek sekots līdzi. Tieši pirmdien saņemta oficiāla informācija par tālāko rīcības plānu un glābšanas operācijas organizēšanu, jo Krasta apsardzes dienests ir sazinājies ar baržas īpašniekiem.

Kā uzsvēra Ventspils ostas kapteinis – to vajadzētu realizēt tuvāko 30 stundu laikā, jo pēc tam vējš atkal pieņemsies spēkā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt