Pie Lielbritānijas vēstniecības Rīgā protestē pret britu parlamenta darbības apturēšanu

Piketā pret britu premjera Borisa Džonsona lēmumu apturēt Lielbritānijas parlamenta darbību sestdien pie Lielbritānijas vēstniecības Rīgā pulcējās aptuveni 20 cilvēki. Sanākušie baudīja tēju un uzkodas, kā arī turēja rokās dažādus plakātus.

Piketu organizēja Jaunās konservatīvās partijas Saeimas deputāta Krišjāņa Feldmaņa māsa Ieva Feldmane-Volmslija. Savukārt bažas par "Brexit" procesu Latvijas Radio pauda viņas vīrs Kristofers Volmslijs, kurš Latvijā dzīvo jau piecus gadus un Lielbritānijā vada mūzikas kompāniju. 

Piketētājs Kristofers Volmslijs par Lielbritānijas politikuRihards Plūme

  „Es domāju, ka Lielbritānijas parlamenta darbības apturēšana ir nepareizs solis. Viena no demokrātijas sastāvdaļām ir komunikācija ar sabiedrību, bet, ja parlamenta darbība tiek apturēta, cilvēki nevar runāt par lietām," teica Kristofers Volmslijs. "Tādēļ tas ir nepareizi. Mēs protestējam, jo uzskatām, ka pastāv iespēja izvairīties no bezvienošanās scenārija, bet tas būs grūti. Ja nekas nemainīsies, būs bezvienošanās breksits un tā būs katastrofa. Es vadu mūzikas kompāniju un gūstu ienākumus mārciņās, kuras vērtība tagad krīt, tādēļ galvenās bažas saistībā ar "Brexit" man personīgi ir finansiālais aspekts. Mana kompānija ir zaudējusi daudz naudas.

  Cilvēki Lielbritānijā "Brexit" dēļ cieš jau tagad, bet pēc "Brexit" cietīs vēl vairāk. Sabiedrība joprojām Lielbritānijā ir sašķelta, un daudziem patīk Boriss Džonsons viņa stingrās politikas dēļ. Daudzi joprojām uzskata, ka esam diža impērija un valdām pār pasauli, bet tā nav. Mēs esam maza valsts un esam stiprāki, būdami kopā ar Eiropas Savienību.”

  Jāatgādina, ka līdz ar šo Džonsona lēmumu palielinās iespēja, ka Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības bez vienošanās.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti