Pie kriminālatbildības saukta 14 personu grupa tā dēvētajā «naudas mūļu» lietā

Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētā prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi organizētu grupu 14 personu sastāvā, no kuriem viens ir Vācijas pilsonis, bet pārējie – Latvijas valsts piederīgie –, par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, izmantojot tā saukto "naudas mūļu" tīklu,  informēja prokuratūrā.

Pašlaik notiek lēmumu par saukšanu pie kriminālatbildības izsniegšana apsūdzētajām personām. Ņemot vērā, ka apsūdzība ir apjomīga, tad apsūdzētajām personām ir dots laiks, lai paustu savu attieksmi.

Ņemot vērā, ka turpinās pirmstiesas kriminālprocess, kura ietvaros tiek veiktas nepieciešamās procesuālās darbības, lai neietekmētu tālāku procesa virzību, plašākus komentārus prokuratūra nesniedz.

Prokuratūra atgādināja, ka par "naudas mūļiem" kļūst tādas personas, ar kuru starpniecību noziedzīgās grupas pārvieto un legalizē noziedzīgi iegūtus līdzekļus. Noziedznieku savervētais "mūlis" palīdz legalizēt nelikumīgi iegūto naudu, piemēram, pārskaitot to starp dažādiem maksājumu kontiem, tādējādi nopelnot komisijas maksu.

Izmeklējot šādus gadījumus, nereti atklājas, ka naudas legalizācijā iesaistījusies persona jeb tā saucamais "naudas mūlis", kurš pat var nezināt, ka organizētas noziedzīgas grupas dalībnieki viņu izmanto savās interesēs, lai noslēptu noziedzīgi iegūtas naudas faktisko saņēmēju. Taču tas nebūt neatbrīvo no atbildības. 

KONTEKSTS:

Valsts policija pārtraukusi organizētas grupas darbību, kas Latvijā nodrošināja profesionālu ārvalstīs noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas pakalpojumu, izmantojot izvērstu, vairāk nekā 90 personu plašu "naudas mūļu" tīklu. "Naudas mūļi" jau no 2020. – 2022. gadam ir saukti pie kriminālatbildības un saņēmuši sodu.

Organizētās personu grupas dalībnieku izveidotā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas shēma nodrošināja ārvalstīs izkrāptu finanšu līdzekļu ieskaitīšanu Latvijas valsts piederīgo personu bankas kontos ZIB maksājumu veidā, pēc kā ienākušie finanšu līdzekļi nekavējoties tika izņemti skaidrā naudā, pārvērsti kriptovalūtā un ieskaitīti organizētās grupas organizatoru kontrolētos kriptovalūtas makos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti