Pie Kongresu nama aizvadīti 19. interešu izglītības svētki «Nāc un piedalies!»

Sestdien, 1.septembrī, Rīgā pie Kongresu nama jau 19.reizi notika tradicionālie interešu izglītības svētki bērniem un jauniešiem „Nāc un piedalies!”. Bērni kopā ar vecākiem varēja vadīt dienu radošajās darbnīcās, sporta aktivitātēs un citās nodarbēs, lai izvēlētos, kādi pulciņi viņus interesē ārpus mācību procesa.

Pie Kongresu nama aizvadīti 19. interešu izglītības svētki «Nāc un piedalies!»Baiba Kušķe/LR

  Piedāvājums aptvēra visdažādākās interešu sfēras, sākot no mākslām veltītām nodarbēm līdz robotikai un zinātniskiem eksperimentiem.

  Dinamiska bungu spēle pirmā pievērš uzmanību, pasākumā ierodoties. Izrādās tas nav tikai uzmundrinošs fons, tā sevi piesaka vieni no interešu izglītības kopējiem – Andžeja Grauda bungu skola, bērnu un jauniešu vidū esot ļoti pieprasīti – atzīst bungu skolas pārstāvis Andžejs Sokolovs:

  "Kamēr vieni bērni pasākumā sēžas pie bungām vai izmēģina citus muzicēšanas vai mākslas veidus, citi pievēršas zinātniskiem eksperimentiem, vēl citi savukārt iesaistās boksa cīņā ar pieredzējušiem treneriem un iepazīst dažādus citus sporta pulciņus."

  Pasākuma „Nāc un piedalies” ideja arī ir, ka visu var izmēģināt pats.

  Arī, piemēram, uzspēlēt volejbolu ar Rīgas volejbola skolas meitenēm. Ar meitām Katrīnu un Sabīni pasākumā ieradies Raitis, lai kopīgi izvēlētos meitām ko interesējošu un noderīgu.

  Savukārt pasākumā sastapto Miku vairāk interesē radošas un mākslinieciskas nodarbes, tikko viņš izmēģinājis zīmēšanu ar smiltīm.

  Amēlija jau darbojas dažādos skolas pulciņos, bet ārpus skolas viņa labprāt apmeklētu nodarbības, kas saistītas ar zinātiniskiem eksperimentiem.

  Pasākums „Nāc un piedalies!” notiek jau 19.reizi, un dod iespēju vienkopus redzēt un iepazīties ar visu, ko šobrīd piedāvā Rīgas interešu izglītība,

  Tā ir ļoti svarīga, jo nodrošina saturiski piepildītu laiku ārī ārpus mācību stundām, ir pārliecināta Rīgas interešu izglītības metodiskā centra vadītāja Inga Cimiņa:

  "Tas ir ļoti, ļoti nozīmīgi, jo tas iemāca ļoti daudzas lietas, un nereti, tieši sākot savu ceļu kādā pulciņā, bērni izvēlas savu tālāko profesionālo ceļu. Mums ir ārkārtīgi daudz pazīstamu aktieru, dziedātāju un sportistu, kas savu ceļu sākuši tieši bērnu un jauniešu centros un skolās."

  Inga Cimiņa piebilst - interešu izglītība vienmēr iet kopā ar laiku, un šobrīd viena no tās aktualitātēm ir robotikas nodarbības kā arī dažādi eksperimenti, saistīti ar pētījumiem dabā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti