Ārpus Rīgas

Liepājā sakopj biotopus piejūras kāpās

Ārpus Rīgas

Līvānos uzņēmēji ar stipendijām motivē studentus mācīties un atgriezties

''Zemgales Ziņu'' galvenā redaktore Agnese Leiburga par sabrukušo tiltu pār Iecavu

Pie Garozas skolas sabrukušā gājēju tilta vietā nākamgad plāno būvēt jaunu

Ozolnieku novadā izsludināts jau trešais iepirkums, kurā meklē būvnieku gājēju tiltam pie Garozas pamatskolas. Iepriekšējais tilts iebrucis pirms pusotra gada, Latvijas Radio pastāstīja reģionālā laikraksta “Zemgales Ziņas” galvenā redaktore Agnese Leiburga.

2016. gada martā sagāzās sarūsējušās tērauda trosēs iekārtā koka laipa pār Iecavu pie Garozas pamatskolas Salgales pagastā. Tas notika negaidīti, tomēr neviens necieta.

“Laimīgas nejaušības dēļ avārijas brīdī uz tilta nebija nedz kāda māmiņa ar ratiņiem, nedz kāda tantiņa, kas devusies uz kapiem. Jo tas ir tāds tilts, ko vietējie tiešām izmanto, dodoties ikdienas gaitās,” piebilda Leiburga.

Līdz šim tiltam nav bijis neviena īpašnieka, līdz ar to tilta konstrukcijas neviens neuzraudzīja un nepārbaudīja, norādīja žurnāliste. Pirms vairākiem gadiem Garozas pamatskolas darbinieki paši saviem spēkiem bija remontējuši gājēju tiltu, bet ne metāla konstrukcijas.

Pēc tilta sagāšanās Ozolnieku novada pašvaldība izsludināja iepirkumu tilta atjaunošanai, taču process tika apturēts. Domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš (Latvijas Reģionu apvienība) to neatzina par pietiekami drošu.

Tagad nu ir izsludināts jau trešais iepirkums. Kā laikrakstam atzinusi Ozolnieku novada iepirkumu komisijas priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Svetlana Krūmiņa, iepriekš tilta projektam bijis atvēlēts par maz līdzekļu, bet tagad ir izmainīta specifikācija.

Tagad veco tiltu, kas bija no koka un ar tērauda trosēm, plāno aizstāt ar jaunu gājēja tiltu no betona un tērauda konstrukcijām. Uzņēmēju piedāvājumi tiek pieņemti līdz 8.decembrim, savukārt būvniecība ir jāpabeidz līdz 2018.gada 1.jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti