Īpašās pārraides

Saeimas ārkārtas sēde, pieminot Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā gadadienu

Īpašās pārraides

Ukrainas brīvībai. Koncerts pie Rīgas Kongresu nama

Bez Tevis nav uzvaras! Pasākums Ukrainas atbalstam. Tiešraide no Brīvības laukuma

Pie Brīvības pieminekļa atbalstu Ukrainai karā pret Krieviju pauda vairāki tūkstoši cilvēku

Lai paustu atbalstu Ukrainai un nosodītu Krievijas karu Ukrainā, pie Brīvības pieminekļa piektdien, 24. februārī, no rīta norisinājās mītiņš "Bez Tevis nav uzvaras!", ko rīkoja Latvijas Pilsoniskā alianse kopā ar citām organizācijām. Mītiņā pulcējās vairāki tūkstoši cilvēku. Rīkotāju uzaicinātie pārstāvji teica runas un uzmundrinājuma vārdus Ukrainai.

Uz akciju ieradās gan privātpersonas, gan dažādu organizāciju un politisko spēku pārstāvji. Daudziem no viņiem līdzi bija Ukrainas karogi, ziedi Ukrainas karoga krāsās, plakāti un citas lietas, piemēram, kāds bija atnācis ar zilas krāsas hēlija baloniem.

Vairāki cilvēki arī uz vietas dalīja citiem plakātus. Uz plakātiem bija dažādi saukļi, simbolika, kas liecināja par atbalstu Ukrainai, piemēram "Slava Ukrainai!". Bija arī cilvēku grupa, vismaz 10 cilvēki, kas Brīvības pieminekļa laukumā ienesa lielizmēra Ukrainas karogu.

Pie Brīvības pieminekļa atbalstu Ukrainai karā pret Krieviju pauda vairāki tūkstoši cilvēku
00:00 / 02:15
Lejuplādēt

Latvijas Radio uzrunāja vairākus pasākuma dalībniekus, un viņi visi kā viens uzsvēra, ka viņiem nav vienalga un ka viņi ir gatavi atbalstīt Ukrainu, cik ilgi vien tas būs nepieciešams.

Plakātu darbnīcas dalībnieki uzsvēra – ir jāturpina ukraiņi atbalstīt, kā vien to katrs spēj izdarīt.  

"Mēs nedrīkstam nogurt no tām ziņām un aizmirst to, ka tas vēl joprojām notiek un ka vēl joprojām vajag palīdzēt Ukrainai, vēl joprojām vajag būt visiem kopā, jebkā palīdzēt. Lai mēs neaizmirstu, ka "ai, nu jau tur gads, tas tur notiek, tad jau ko  vairs"; ir jāatceras visu laiku, it īpaši tagad," uzsvēra kāds dalībnieks.

"Mums, latviešiem, ir pienākums būt šeit un atgādināt visai pasaulei, ka karš nav beidzies, un mums katram ir jāatdod savas pēdējās zeķes, lai tur, frontē, puišiem būtu silti, jo viņi cīnās arī par mūsu brīvību, tāpēc es ceru, ka latvieši to saprot. Ja vēl kāds guļ lāča miegā un domā, ka ar šo agresoru var kaut ko sarunāt pa labam, tad diemžēl tā nav," sacīja kāds pasākuma dalībnieks.

Teritorijā dežurēja Valsts policija, kā arī mediķi, taču mītiņš noritēja ļoti mierīgi un nekādas nekārtības vai provokāciju mēģinājumi netika novēroti.

Savukārt agrā rīta stundā, plkst. 4.50, Rīgā, Pils ielā 21, bija plakātu darbnīca, kur cilvēkiem bija iespēja veidot plakātus, lai varētu doties uz mītiņu. Sākotnēji cilvēku nebija daudz, taču organizatori ar to bija rēķinājušies. Šāds laiks izvēlēts simboliski, jo pirms gada Krievija Ukrainā uzsāka pilna mēroga karu tieši tajā laikā. Ar laiku darbnīcā ieradās arvien vairāk cilvēku. Kopā ar sanākušajiem līdzdarbojās mākslinieki Dainis Rudens un Anna Vaivare.

"Lai parādītu ukraiņiem, ka mums vēl arvien rūp, un arī to, ka mēs esam spējīgi izdarīt kaut vai mazu lietiņu agri no rīta, atšķirībā no ukraiņiem, kuri cīnās veselu gadu," sacīja viena no pasākuma organizatorēm, biedrības "Latvijas Platforma attīstības sadarbībai" direktore Inese Vaivare.

KONTEKSTS:

Piektdien, 24. februārī, aprit gads, kopš Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt plaša mēroga iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.

Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti