Pie bērnunama «Līkumi» direktora Boķa veikta kratīšana

Pie Salas novada pašvaldības bērnunama vadītāja Jura Boķa, kuru tur aizdomās par vardarbību pret bērniem, veiktas kratīšanas, ziņoja LTV “Panorāma”.

Piektdien, 26.janvārī, Salas novada domes ārkārtas sēdē tomēr nolemts atstādināt Boķi no amata. Boķis ir aizdomās turētais kriminālprocesā par iespējamu vardarbību pret bērnunama audzēkņiem. Līdz šim novada domes vadība direktoru bija aizstāvējusi un nepildīja policijas rīkojumu uz izmeklēšanas laiku liegt Boķim ieņemt direktora amatu bērnunamā.  

Tieši pašvaldības vadītājas Irēnas Sproģes vilcināšanās atstādināt direktoru bija viens no iemesliem, kāpēc izmeklētāji lēma veikt kratīšanu vienlaikus trīs vietās – gan Jura Boķa deklarētajā, gan faktiskajā dzīves vietā, gan viņa darba vietā – bērnunamā, kas no bērnunama “Līkumi” pārdēvēts par ģimenes atbalsta centru “Saulstari.”

“Šis apstāklis izmeklēšanai deva pietiekamu pamatu uzskatīt, ka Boķa dzīves vietā un darba vietā – ģimenes atbalsta centrā “Saulstari” - var atrasties kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti un dokumenti, kuri var tikt noslēpti un iznīcināti,” informēja Zemgales tiesas apgabala prokurors Aivars Egle.

“Līdz ar to, lai pārbaudītu šo versiju, izmeklētāji pieņēma lēmumu par kratīšanas izdarīšanu,” sacīja Egle.

Izmeklēšanas darbības saturu prokurors neatklāj. Taču no citiem avotiem “Panorāmai” ir tapis zināms, ka direktora kabinetā atrasti, iespējams, ne vien dokumenti, bet arī, piemēram, alkohols, tabakas izstrādājumi, prezervatīvi un boksa cimdi.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju sižetu sērijā “Sistēmas bērni” atklāti bērnu tiesību pārkāpumi un iespējamā vardarbība vairākos bērnunamos Latvijā.

Līdz ar mediju ziņoto aktīvāks darbs sākts arī policijas izmeklēšanā par iespējamo vardarbību Salas novada bāreņu namā „Līkumi” (tagad – „Saulstari”) – kriminālprocess nodots citam izmeklētājam un uzraugošajam prokuroram. Lietā vismaz divi bērnunama bijušie audzēkņi atzīti par cietušajiem, bet iestādes vadītājs Juris Boķis – par aizdomās turamo.

Policija arī lika pašvaldībai Boķi atstādināt no amata, taču pašvaldība vilcinājās, aizbildinoties ar bērnunama nosaukuma maiņu, jo juridiski „Līkumi” vairs nepastāv. Vēlāk vietvarā neesot varējuši viņu atstādināt, jo Boķim bija slimības lapa.

Tikmēr par pašvaldībām atbildīgā ministrija pieprasījusi skaidrojumu domes priekšsēdētājai, un varētu lemt par viņas atbilstību amatam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti