Panorāma

Mūžīgie bērni: vecāki vēlas pilnvērtīgāku atbalstu

Panorāma

Panorāma

Pie Baltkrievijas vēstniecības protestē pret politieslodzītajiem

Pie Baltkrievijas vēstniecības Rīgā protestē pret politieslodzītajiem

Protesta akcijā pie Baltkrievijas vēstniecības Rīgā pulcējās aptuveni 40 cilvēku. Sanākušie pieprasīja Baltkrievijas valdībai atbrīvot politiski ieslodzītos, kā arī nodrošināt, ka augustā norit brīvas un taisnīgas prezidenta vēlēšanas. Līdzīgas akcijas norisinājušās arī citviet pasaulē.    

“Izbeidziet politiskās represijas Baltkrievijā”, “Brīvas vēlēšanas Baltkrievijā”, “Izbeidziet vardarbību Baltkrievijā” - šādus uzrakstus rotāja pie Baltkrievijas vēstniecības Rīgā sanākušo plakātus.

Pirms 9. augustā gaidāmajām prezidenta vēlēšanām, kurās varu vēlas nostiprināt pašreizējais valsts vadītājs Aleksandrs Lukašenko, pieaudzis dažādu represiju skaits.

Tas vērsts pret aktīvistiem, protesta akciju dalībniekiem, žurnālistiem, kā arī sabiedrībā populāriem cilvēkiem, kuri vēlējušies stāties pretī Lukašenko un kandidēt uz prezidenta amatu.

“Tiek arestēti opozīcijas līderi, tai skaitā prezidenta kandidāti, tiek apcietināti vairāk nekā 100 cilvēki, kas sapulcējušies, lai izteiktu savu viedokli. Tiek apcietināti blogeri, un mēs domājām – ja Latvijā kas tāds notiktu, ja mēs skatītos uz apkārtējo pasauli un neviens mums neizteiktu atbalstu par to, ka gribam godīgas demokrātiskas vēlēšanas, mēs arī nejustos labi,” skaidroja viens no protesta akcijas organizatoriem Mārtiņš Vaivars.

Protesta akcijas dalībnieki sapulcējušies, lai pieprasītu Baltkrievijas valdību atbrīvot politiskos  ieslodzītos, kā arī nodrošināt brīvas un taisnīgas vēlēšanas. Protestētāji arī pieprasa Latvijas varasiestādēm publiski nosodīt Baltkrievijas vadību par veiktajām represijām.

“Es Minskā biju politiski aktīva kopš 15 gadu vecuma. Šī iemesla dēļ nevarēju iestāties augstskolā Baltkrievijā. Sākotnēji studēju Viļņā, pēc tam pabeidzu Polijā, vēlāk nokļuvu šeit. Un turpinu aizstāvēt baltkrievu tiesības uz godīgām vēlēšanām, brīvību, lai nebūtu politisko represiju. Tāpēc esam šeit, jo tur atkal sākas represiju vilnis un jau redzam, ka kārtējās vēlēšanas nebūs godīgas,” stāstīja piketa dalībniece Poļina.

Baltkrievijas varasiestāžu rīcību nosodījusi arī starptautiskā cilvēktiesību aizstāvju organizācija "Amnesty International", norādot, ka valstī tiek veiktas nepamatoti bargas represijas pret pašreizējās valdības kritiķiem.

KONTEKSTS:

Prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā gaidāmas 9. augustā. Tiek paredzēts, ka Aleksandrs Lukašenko, kurš pie varas bijis ceturtdaļgadsimtu, saglabās pašreizējo amatu. Sabiedrībā jau iepriekš saasinājās neapmierinātība ar pastāvošo režīmu.

Lai solidarizētos ar represētajiem un parādītu atbalstu Baltkrievijas opozīcijai, dažādas protesta akcijas pie Baltkrievijas vēstniecībām notikušas arī Telavivā, Parīzē, Londonā, Viļņā, Vīnē un vairākās citās pilsētās

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti