Pie ASV vēstniecības piketē pret ĢMO izplatību pasaulē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Sestdien pie ASV vēstniecības Rīgā notiek pikets pret ģenētiski modificēto organismu (ĢMO) izplatību pasaulē, informēja Vides aizsardzības kluba pārstāvji.

Šodien visā pasaulē tiek rīkota akcija "Maršs pret Monsanto", kas vēršas pret "Monsanto" kompāniju. Piketa laikā pie ASV vēstniecības nolikts piemiņas vainags un svecītes agrokompānijas "Monsanto" upuriem - zaudētajām kultūraugu šķirnēm.

Akcijas, protesta gājieni un cita veida pasākumi notiks dažādās valstīs un pilsētās, protestējot pret agrokompānijas "Monsanto" vēlmi monopolizēt pārtikas un sēklu tirgu, apspiest demokrātiju un cilvēktiesības visās pasaules valstīs.

Kopš dibināšanas 1901. gadā uzņēmumam bijušas neskaitāmas tiesu prāvas tā ražoto indīgo produktu dēļ. "Šīs kompānijas noziegumu sarakstā ir ķīmiskais ierocis ar nosaukumu "Oranžais aģents", ko ASV armija izmantoja Vjetnamas kara laikā tropisko mežu iznīcināšanai, cīnoties ar Vjetnamas partizāniem. Šīs teritorijas joprojām ir saindētas, vietējie iedzīvotāji slimo un mirst no šo ķimikāliju izraisītām slimībām," klāstīja Vides aizsardzības klubs.

"Monsanto" radītie agroķīmiskie līdzekļi, tostarp arī Latvijā plaši izplatītais "Raundaps", ir kaitīgi cilvēka veselībai. Šīs agroķīmiskās lauksaimniecības metodes veicināja plašu monokultūras lauku izveidošanu, mazo lauksaimnieku bankrotu, zemes noplicināšanu un eroziju, daudzu ciematu un citu apdzīvotu vietu iznīcināšanu, kā arī daudzu senu kultūraugu šķirņu iznīkšanu.

Tomēr visbīstamākā tendence agrokompānijas "Monsanto" darbībā ir vēlme visai pasaulei uzspiest ĢMO sēklas un pārtiku, jo tā ir pagaidām vienīgā reālā iespēja monopolizēt sēklu un pārtikas tirgus ar patentu sistēmas palīdzību. Pat ja ĢMO būtu nekaitīgi veselībai, monopols pārtikas tirgū ir ļoti nopietns drauds jebkuras valsts un nācijas suverenitātei, padarot to atkarīgu no privāti kontrolētām korporācijām, pauda piketa rīkotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti