Dienas ziņas

Atklāta izstāde «Brīvības balss 1991»

Dienas ziņas

Radošā vārda un koka mākslas simpozijs Kuldīgā

Pie Aizkraukles dzelzceļa stacijas trūkst stāvvietu

Pie Aizkraukles dzelzceļa stacijas trūkst stāvvietu

Lai samazinātu izmaksas un laiku, kas citādi būtu jāpavada Rīgas sastrēgumos, aizkrauklieši un apkārtnes novadu iedzīvotāji aizvien biežāk uz darbu dodas ar vilcienu, bet auto atstāj pie Aizkraukles stacijas. Pirms četriem gadiem izbūvētajā stāvlaukumā vietas visiem nepietiek. Bet desmit vietas, kas paredzētas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, dzelzceļa darbiniekiem un taksometriem, praktiski stāv tukšas.

2015. gadā izbūvētajā stāvlaukumā pie Aizkraukles dzelceļa stacijas pasažieru transportam paredzētas 39 vietas. Vislielākais pasažieru pieplūdums esot pirms septiņiem no rīta, kad arī vairums stāvvietu tiek aizņemtas.

Tikmēr vēl desmit vietas, kas paredzētas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, taksometriem un dzelzceļa darbiniekiem, ir praktiski tukšas. Turklāt Aizkrauklē esot reģistrēts tikai viens taksometrs.

Kā skaidro uzņēmuma'' Latvijas dzelzceļš'' pārstāve, stāvvietas projekts tika veidots kopīgi ar Aizkraukles novada pašvaldību, kur katra puse to attīstīja savā īpašumā. Šai projektā jau bijušas paredzētas divas taksometru stāvvietas. Tās taksometri  var izmantot tikai, lai uzņemtu vai izlaistu pasažierus, bet  likvidēt neesot iespējams.

Darbinieku stāvietu skaitu samazināt nevarot, jo tas nepieciešams operatīvas piekļuves nodrošināšanai dzelzceļa infrasturktūrai. ''Latvijas dzelzceļš'' gan pieļauj iespēju, ka  taksometriem paredzētās vietas varētu pārcelt uz dzelzceļa darbinieku stāvvietu.

Pašvaldība sola panākt, ka visi novada bērnudārzi sāks darbu pulksten septiņos, lai pēc iespējas vairāk māmiņu varētu izmantot sabiedrisko transportu, kurš pēc dzelzceļa ierosinājuma stacijā pienāk 7.35 , bet pārņemt  apsaimniekošanā teritoriju aizkrauklieši gan nevēloties, jo  stāvlaukumu  neizmanto  tikai Aizkraukles iedzīvotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt