Pētnieks: pēc Strīķes atjaunošanas darbā jājautā par Streļčenoka piemērotību amatam

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V) uzskata, ka pēc premjera lēmuma atcelt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) šefa Jaroslava Streļčenoka rīkojumu par viņa vietnieces Jutas Strīķes atlaišanu Strīķei un arī citiem izmeklētājiem jāļauj apkarot korupciju, nevis jāgremdē atskaišu rakstīšanā. Savukārt pētnieks Valsts Kalniņš norāda – pēc šāda premjera lēmuma likumsakarīgs jautājums par paša Streļcenoka atbilstību amatam.

Latkovskis Latvijas Radio raidījumam „Pēcpusdiena" pauda, ka KNAB šefa rīkojuma atcelšana ir premjera kompetencē. „Ja ir prettiesisks lēmums, tad premjers, kura pārraudzībā ir KNAB, nevar nerīkoties," sacīja Latkovskis.

Tagad, pēc Latkovska domām, Streļčenokam jāatjauno Strīķe darbā un jānodrošina viņai un citiem izmeklētājiem apstākļus, lai viņi varētu darīt savu darbu – apkarot korupciju.

„Es ceru, ka tā [Strīķes atlaišana] ir kļūda un Streļčenoks varēs labot savu kļūdu, nevis gremdēt viņu atskaitēs," pauda politiķis, atgādinot, ka Latvijā daudzviet ir par daudz birokrātijas, un tiek prasīts papīra darbs, kas nevienam nav vajadzīgs.

„KNAB ir izveidots, lai apkarotu korupciju , nevis gremdētos atskaitēs," norādīja Latkovskis.

Ainars Latkovskis: Streļčenokam jāļauj Strīķei strādāt

Savukārt korupcijas pētnieks Valts Kalniņš raidījumam „Pēcpusdiena" sacīja, ka, neskatoties uz to, ka Strīķe ir viens no vērtīgākajiem darbiniekiem birojā, un ir labi, ka viņa tur atgrieztos, biroja problēmas tas neatrisinās.

Turklāt, ja premjera lēmuma juridiskais pamatojums ir kārtībā, kā Strīķi atlaida, tad KNAB neatkarības apdraudējuma jautājums nav tik aktuāls. Lai gan pētniekam ir piesardzīgā attieksme pret gadījumiem, kad politiķi jaucās KNAB darbībā, tomēr viņš atzīst - biroja priekšniekam pašam būtu jāspēj risināt kadru jautājumi savā iestādē.

Un, ja reiz premjers pateicis, ka Streļčenoks, atlaižot Strīķi, darbojās prettiesiski tik nozīmīgā jautājumā, tad jājautā par paša biroja šefa piemērotību amatam, sprieda Kalniņš. Tikmēr Streļčenokam ir visas iespējas skatīt Strīķes jautājumu no jauna, un „viņi var turpināt šo konfliktu, un tas var tā ilgi turpināties", atzina Kalniņš. 

Valsts Kalniņš komentē premjera lēmumu atcelt rīkojumu par Strīķes atlaišanu

Jau ziņots, ka KNAB priekšnieks Streļčenoks decembrī nolēmis atbrīvot no amata savu vietnieci Strīķi, ņemot vērā pret viņu ierosinātās disciplinārlietas rezultātus un darbības novērtēšu. Disciplinārlietas izmeklēšanas komisija 2013.gada 18.decembrī iesniedza biroja priekšniekam dienesta izmeklēšanas slēdzienu, kurā norādīja, ka, izvērtējot Strīķes rīcības tiesiskumu divās epizodēs par biroja priekšnieka iepriekš izdotu rīkojumu atcelšanu, Strīķes darbībās ir konstatējams disciplinārpārkāpums - dienesta pilnvaru pārsniegšana.

Strīķe lūgusi premjeru izvērtēt savu atbrīvošanu no amata, un otrdien premjers nolēma atcelt rīkojumu par Strīķes atlaišanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti