Pētījums: Vismaz ceturtā daļa Latvijas jauniešu jūtas vientuļi

Vismaz ceturtā daļa jauniešu Latvijā jūtas vientuļi. Par to liecina rezultāti pētījumā, kur vērtēja jauniešu dzīves kvalitāti Baltijas valstīs.

Daiga EidukaAnnija Petrova

  Ceturtdien Rīgā notiek starptautiska konference „Jaunatne šodien un rīt”, kur klātesošos iepazīstinās ar pētījuma rezultātiem un spriedīs par jauniešu situāciju dažādās jomās. Pētījuma autori par rezultātiem ir satraukti. Projekta vadītāja un „Latvijas Bērnu labklājības tīkla” koordinatore Daiga Eiduka skaidro, ka satraucoši rādītāji jauniešu psihoemocionālajai veselībai ir izsmiešana skolās, aizskaršana internetā un nepietiekams emocionālais atbalsts.

  „Ieskicējās emocionālā veselība. Tiešām tur ir nopietnas problēmas. Viens ir, ko mēs zinām no statistikas datiem, ka mums ir augsts jauniešu pašnāvību skaits. Īpaši tas ir tieši pēc 18 gadu vecuma, tas skaits ļoti strauji kāpj. Tā jau, protams, ir viskrasākā izpausme.

  Tas nozīmē, pat ja tur ir jaunietis, kuram ir emocionālās veselības problēmas, tas noteikti atsaucas uz citām jomām – uz nodarbinātību, uz izglītību, uz viņa sociālo aktivitāti, cik viņš grib būt aktīvs, kādi viņam ir kontakti ar vienaudžiem, ar ģimeni, ar visu citu. Faktiski atsitiens būs citās jomās uzreiz.

  (..) Tas patiesībā nav tikai par jauniešu labbūtību. Tas, es domāju, ir kopējais novērtējums sabiedrībai. Cik vispār mēs kā sabiedrība esam draudzīgi vai kādu mēs esam ieguldījumu devuši bērnos un jauniešos un kāda ir tās sabiedrības attieksme. Tas ir arī beigu beigās tas gala produkts,” stāsta Eiduka.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti