Panorāma

Gatavo priekšrocības vakcinētajiem; rosina atļaut apmeklēt hokeja čempionātu

Panorāma

Panorāma

Pētījums: Latvija nepietiekami aizsargā seksuālās minoritātes

Pētījums: Seksuālo minoritāšu tiesību jomā Latvija 41. vietā no 49 reģiona valstīm

No 49 Eiropas valstīm Latvija seksuālo minoritāšu (LGBTI) tiesību aizsardzības jomā jau piekto gadu ieņem zemo 41. vietu, bet starp Eiropas Savienības valstīm zemākais vērtējums ir tikai Polijā, liecina ikgadējais “Rainbow Europe” novērtējums, ko veido Eiropas lielākā LGBTI tiesību aizsardzības organizācija “ILGA-Europe”, informēja Latvijas apvienība “Mozaīka”.

“ILGA-Europe” šajā vērtējumā izskata valsts likumiskos un politiskos apstākļus 6 kategorijās, kas tieši ietekmē minoritāšu dzīves kvalitāti: vienlīdzība un antidiskriminācija, ģimeņu aizsardzība, naida noziegumi un naida runa, likumīga dzimuma atzīšana un ķermeņa neaizskaramība, pilsoniskās sabiedrības telpa un attieksme pret patvēruma meklētājiem.

Latvija pirmdien, 17. maijā, publicētajā pārskatā saņēmusi 17% novērtējumu. Sliktākais vērtējums ir 8 Eiropas valstīs: Sanmarīno (13%), Polijā (13%), Baltkrievijā (12%), Monako (11%), Krievijā (10%), Armēnijā (8%), Turcijā (4%) un Azerbaidžānā (2%). Augstāko vērtējumu ieguvusi Malta (94%), Beļģija (74%), Luksemburga (71%), Portugāle (67%) un Norvēģija (67%).

“Kopš 2020. gada rudens Latvijas Satversmes tiesa divos spriedumos likumdevējam norādījusi uz nepietiekamo valsts aizsardzību viendzimuma ģimenēm. Lai gan pēdējo gadu laikā, sabiedrībai kļūstot atvērtākai un tolerantākai, panākts ievērojams progress, atsevišķu politisko spēku un to līderu aizspriedumos balstītā retorika un mēģinājumi grozīt Satversmi, izslēdzot no tās viendzimuma ģimenes, joprojām neatlaidīgi cenšas Latvijas iedzīvotājos veicināt noraidošu attieksmi,” norāda “Mozaīka”.

“Latvijas lielākā vērtība ir cilvēks – neatkarīgi no seksuālās orientācijas, dzimuma identitātes, etniskās piederības. Tas mūsu politiķiem ir jāapzinās un jāpārstāj veidot vidi, kurā kāds ir vērtīgāks par citu. Mēs vēlamies būt valsts, kurā ikviens var realizēt savu potenciālu, sniedzot ieguldījumu sabiedrības kopējā attīstībā. Rietumeiropas prakse rāda, ka iekļaujošāka likumdošana dod iespēju radīt daudz iekļaujošāku sabiedrību. Ir laiks mainīties un ieņemt progresīvu kursu, esot vienotiem, nevis sašķeltiem,” norāda “Mozaīkas” valdes loceklis Kaspars Zālītis.

17. maijā – Starptautiskajā dienā pret homofobiju, transfobiju un bifobiju – pie vairākām vēstniecībām un uzņēmumiem Rīgā tiek pacelti varavīksnes karogi. Tāpat ikvienam ir iespēja pievienoties visu laiku lielākā virtuālā varavīksnes karoga pacelšanā, katrs sev un pasaulei parādot, ka Latvija nav nācija, kuras pamatā ir diskriminācija.

“Mēs esam sirds un mīlestības nācija. Mozaīka aicina ikvienu kopienas pārstāvi un atbalstītāju doties uz milestibasnacija.lv un pacelt savu digitālo karogu, lai tas plīvo par vienlīdzību,” aicina “Mozaīka”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt