Pētījums: Sadarbību starp valsts un privāto sektoru kavē birokrātija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Komunikācijā starp valsts un privāto sektoru informācijas apmaiņu un savstarpējo sadarbību nereti kavē publiskās pārvaldes birokrātiskais rāmis. Tas vairo uzņēmēju neapmierinātību, jo viņiem šķiet, ka komunikācija risinās pārāk lēni. Savukārt privātajā sektorā nepārtrauktais divvirzienu saziņas process un saskaņošana kavē lēmumu pieņemšanas procesu. Tā intervijā Latvijas Radio programmā "Labrīt" par Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras domnīcas "Futurum Latvia" veikto pētījumu par komunikāciju starp valsts un privāto sektoru norādīja domnīcas vadītāja Agnese Paegle.

Ir nepieciešama stratēģija, kā valstij pārvaldīt komunikāciju – uz vienu no galvenajiem pētnieku secinājumiem norādīja Paegle.

Tāpat domnīcas pētījums liecina, ka ir nepieciešama ļoti liela sadarbība tieši starp nozaru asociācijām. Taču pētnieki norāda, ka to potenciāls līdz galam netiek izmantots.  

Uzņēmēji gan neesot tik atsaucīgi reakcijā uz valsts pārvaldes priekšlikumiem. Tāpat domnīcas vadītāja stāstīja, ka minētās grūtības esot īpaši saasinājusi Covid-19 izplatība un krīzes situācijā šādas problēmas ir labāk redzamas.

Pētījuma veicēju secinājumi norāda uz konkrētas stratēģijas  nepieciešamību, kā valstij pārvaldīt šo komunikāciju.

"Otrs secinājums ir tāds, ka ir ļoti liela sadarbība tieši starp nozaru asociācijām, bet to potenciāls netiek līdz galam izmantots," teica Paegle.

Tāpat eksperti pētījumā uzsver, ka radušos situāciju varētu risināt ar mazāk formālām sadarbības formām. "Piemēram, [rīkojot] kopīgas konferences, kur abas puses varētu skaidrot abu pušu sadarbības veidu. Mazliet neformālāka sadarbība, nevis tikai caur birokrātisko rāmi, veicinātu izpratni vienam par otru," piebilda domnīcas vadītāja.

Domnīcu "Futurum Latvia" ir izveidojusi Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera. Šodien, 9. februārī, norisināsies domnīcas atklāšana un pētījuma prezentācija par komunikāciju starp valsts un privāto sektoru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti