Rīta Panorāma

Dziesma ir mana sūtība - Margaritas Vilcānes jubilejas koncerti

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Juri Jansonu

Intervija ar Mārtiņu Kaprānu un Inesi Šūpuli

Pētījums: No svešzemēm gatava atgriezties neliela daļa emigrējušo Latvijas iedzīvotāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

No Latvijas emigrējušajiem cilvēkiem nav liela vēlme atgriezties dzimtenē – to būtu gatavi darīt desmitā daļa no aizbraukušajiem, to Latvijas Radio atzina Latvijas Universitātes (LU) Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Mārtiņš Kaprāns, vērtējot LU veiktā pētījuma rezultātus.

Viņš klāstīja, ka LU ir veikusi pētījumu un izdevusi grāmatu par cilvēkiem, kas aizbraukuši no Latvijas. No vairāk nekā 400 000 emigrantu, kas piedalījās aptaujā, vismaz puse atbildējusi, ka darbs ārzemēs atbilst viņu profesionālajai kvalifikācijai, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" teica Kaprāns.

Pētnieks atzina, ka gandrīz viena piektā daļa respondentu kategoriski norādīja, ka Latvijā neatgriezīsies. "No aptaujas datiem redzam, ka vēlme atgriezties nav ļoti spēcīga. Var runāt par desmito daļu, kas būtu gatavi to darīt," vērtēja Kaprāns.

Pētījuma līdzautore Inese Šūpule "Rīta Panorāmā" piebilda, ka nav pamata domāt, ka lielākā daļa aizbraukušo varētu atgriezties - šādu iespēju apsver tikai 16%.

Kaprāns gan norādīja, ka ir ievērojama grupa Latvijas iedzīvotāju, kuri sacījuši - būtu gatavi atgriezties Latvijā pie noteiktiem apstākļiem. "Jautājums – kas ir šie apstākļi," sprieda Kaprāns, pieļaujot, ka tie varētu būt gan sociālekonomiski, gan emocionāli apsvērumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti