Pētījums: Latvija patvēruma meklētājiem nepieejamākā valsts Eiropā

Latvija noraida gandrīz visus patvēruma meklētāju lūgumus. Tādējādi mūsu valsts ierindojusies patvēruma meklētājiem nepretimnākošāko valstu galvgalī Eiropā, aplēsis ASV socioloģisko  pētījumu centrs "Pew Research Center", vēsta Rus.lsm.lv.

 

Visvairāk lūgumu pēc patvēruma apmierina Bulgārijā - nabadzīgākajā Eiropas Savienības (ES) valstī tiek atbalstīti 90% patvēruma lūgumi. Ne mazāk pretīmnākoša  patvēruma lūdzējiem ir Dānija ( 85,2%), Malta (76,2%), Zviedrija (74,2%) un Kipra (73,1%). 

Informācija par patvēruma lūgumiem

Šā gada astoņos mēnešos Latvijā iesniegts 201 pieteikums ar lūgumu sniegt patvērumu. Šajā laika posmā bēgļa statuss nav piešķirts  nevienam iebraucējam. 12 cilvēki ieguvuši tā saukto alternatīvo statusu, kas ļauj viņiem vismaz palikt Latvijā.

Kopumā laika posmā no 1998.gada līdz 2014.gadam patvērumu Latvijā meklēja 1440 cilvēki, no viņiem 364 pagājušajā gadā. Bēgļa statusu ieguva 65 cilvēki, bet alternatīvo statusu - 137.

Avots: Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde

Saraksta pēdējās vietas ieņem Polija, Ungārija un visbeidzot - Latvija. Poļi apmierina 14,6% lūgumus pēc patvēruma, ungāri - 12,3%, bet Latvijā vien 8,3%. Saskaņā ar "Eurostat" datiem, šo valstu iekšzemes kopprodukts ir attiecīgi 74%, 62% un 65% no vidējā IKP Eiropas Savienībā.

"Eurobarometer" iepriekš veiktā aptauja rādīja, ka Latvija ar Čehiju dalīja pirmo vietu saistībā ar iedzīvotāju nevēlēšanos savā valstī redzēt bēgļus. Vien 14% Latvijas respondentu norādīja, ka pozitīvi izturas pret iebraucējiem no valstīm ārpus Eiropas Savienības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti