Pētījums: Krievijas propagandai palīdz mediju nespēja pielāgoties auditorijai

Aizvien pieaugošie Krievijas centieni izmantot dezinformācijas un manipulācijas instrumentus rada nopietnu drošības un vārda brīvības apdraudējumu Austrumu partnerības valstīs, secināts Baltijas Mediju izcilības centra veiktā starptautiskā pētījumā “Austrumu partnerības valstu krievvalodīgo mediju iemaņu audits”.

Īpaši apdraudētas ir šo valstu krievvalodīgo kopienas, tāpēc pētnieki uzskata, ka vēl vairāk nepieciešams stiprināt neatkarīgos medijus reģionā, kas spēj auditorijas nodrošināt ar objektīvu, no viltus ziņām un manipulācijas brīvu informāciju.

Pētījumā, kas sešās valstīs veikts divu gadu garumā, izgaismojušies vairāki mediju vides trūkumi:

  • nepietiekama mediju profesionalitāte;
  • nespēja pielāgoties straujajām auditorijas paradumu maiņām;
  • stabilu ienākumu un mūsdienām atbilstošu biznesa modeļu trūkums.

Pētnieku komanda no Moldovas, Armēnijas, Ukrainas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas un Gruzijas apkopojusi datus par situāciju šajās valstīs un nākusi klajā ar ierosinājumiem situācijas uzlabošanai.

Viņuprāt, situāciju varētu uzlabot pēc iespējas lielāka koordinācija gan starp medijiem, gan starptautiskajiem donoriem, meklējot jaunus attīstības un biznesa modeļus, kā arī sadarbojoties reģionālā līmenī.

“Nav nevienas valsts Eiropā un arī Āzijā, kas nepiedzīvotu būtiskas izmaiņas mediju vidē,

izņēmums nav arī Austrumu partnerības valstis. Taču sarežģītā situācija, kādā vairums no tām nonākušas, radījusi vēl lielākus izaicinājumus šo valstu medijiem,” saka centra izpilddirektore Gunta Sloga, norādot, ka pētījums ļauj daudz precīzāk identificēt reģiona mediju vājās vietas.

Vērienīgā pētījuma rezultātus piektdien, 15.jūnijā, plkst.10 prezentēs viesnīcā “Bellevue”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt