Pēcpusdiena

Būvniecības valsts kontroles birojs apsekojis Rīgas skolas

Pēcpusdiena

Kā sakārtot autoceļus?

Balsojums par Ingas Koļegovas pārcelšanu uz Valsts ieņēmumu dienestu atlikts

Pētersone: VID kolektīvam vajadzīgs vadītājs bez šaubu ēnas

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores amata kandidātei Ingai Koļegovai būtu jānovērš visas aizdomas par iespējamām problēmām ar amatpersonu deklarāciju, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena"  norāda bijusī VID vadītāja Ināra Pētersone, uzsverot, ka tas būs svarīgi arī dienesta kolektīvam.

Pašlaik, kamēr notiek VID jaunā vadītāja meklējumi, darbs dienestā nav apstājies, un to apliecina arī nodokļu iekasēšanas apjomi. “Jo mehānisms tomēr ir izveidots, un cilvēkiem katram ir sava atbildība, savi pienākumi,” skaidro Pētersone.

Tajā pašā laikā viņa norādīja uz skandāliem ap Finanšu policijas darbinieku deklarācijām un spiedienu, kādu šī lieta atstāja uz VID darbiniekiem. Tāpēc VID vadītāja amata kandidātei Ingai Koļegovai ļoti būtiski būtu publiski izskaidrot neatbildētos jautājumus par viņas pašas deklarāciju.

“Tā ēna vilksies pietiekami ilgi, un vajadzēs tērēt resursus nevis nodokļu iekasēšanai un pakalpojumu sniegšanai klientiem, bet komunikācijas daļai un pašai Koļegovas kundzei vēl ilgus mēnešus nāksies skaidrot, ka nav tas vilks tik melns,” saka Pētersone.

Bijusī VID vadītāja uzsver, ka dienesta kolektīvam būtu svarīgi, lai būtu vadītājs, pār kuru nav šaubu ēnas.

Līdzīgi biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” vadītājs Jānis Volberts uzsver, ka laika taupīšanas dēļ nevar upurēt kvalitāti vai profesionālisma VID vadītāja meklējumos, jo pāris mēnešu dēļ dienestā nekas nemainīsies. Viņaprāt, ir jārīko jauns atklāts konkurss.

Turklāt tam jābūt profesionālu zināšanu un spēju konkursam, nevis politiskā atbalsta konkursam.

Bet šī procesa politizēšana nobiedēs cilvēkus šādos konkursos piedalīties turpmāk, uzskata Volberts.

Vēstīts, ka pēc iepriekšējās VID vadītājas Ināras Pētersones atlūguma iesniegšanas uz vakanto amatu tika izsludināts atklāts konkurss, kas beidzās bez rezultātiem. Paralēli piemēroti kandidāti tika meklēti valsts pārvaldē, taču vairāki cilvēki atteicās, un uzrunāta tika Valsts vides dienesta vadītāja Inga Koļegova, kura piekrita kandidēt.

Lai gan Koļegovas kandidatūru atbalstīja Zaļo un  zemnieku savienība un Nacionālā apvienība, taču " Vienotības"  ministru noraidošā balsojuma dēļ valdībai pagaidām neizdevās viņu apstiprināt jaunajā amatā.

Publiski diskusijas raisīja Koļegovas amatpersonas deklarācija, jo pērn Koļegova sev un brālim piederošā koka palešu ražošanas uzņēmumā SIA “Pallogs” dividendēs saņēmusi 320 000 eiro un tieši tādu pašu summu atdāvinājusi brālim un citam viņa uzņēmumam “Cones Construction”. Līdzīgi dāvinājumi vai aizdevumi veikti arī citos gados.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt