Pētersone: VID darbā radikālas pārmaiņas nav nepieciešamas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Radikālas pārmaiņas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbā nav nepieciešamas, bet jādomā par to, lai darbinieki strādātu kvalitatīvi, lai varētu attīstīties un pilnveidoties. Tā intervijai Latvijas Radio atzina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores vietniece Ināra Pētersone.

„Ja mēs runājam vispār par VID attīstību, struktūru, personāla, VID redzējumu kā tādu, tad nekas tāds, pēc maniem šī brīža ieskatiem, ļoti revolucionārs nav nepieciešams. Jo reorganizācija Valsts ieņēmumu dienestu ir vairakkārt skārusi, un arī kolektīvs beidzot ir nomierinājies,” skaidroja Pētersone. Viņa gan piebilda, ka drīzāk būtu jāstrādā uz personāla kvalitāti.

Pētersone arī atzina, ka dienestā ir liela kadru mainība. Viņa skaidroja, ka VID ir liels kolektīvs, kurā strādā ap četriem tūkstošiem darbinieku, līdz ar to kadru mainība ir neizbēgama. Tai pat laikā viņa pauda bažas, ka darbu dienestā pamet arī profesionāļi ar pieredzi. „Mūs tas ļoti uztrauc, jo mums aizplūst ne tikai tādi garāmgājēji, kas atnāk, konkursā uzvar, pastrādā un saprot, ka tā maize nav nemaz tik salda un sviests nav tik biezs, strādājot valsts pārvaldē un VID. Bet aiziet mums arī spēcīgi kadri, kuri ir zinoši un jau kā eksperti," sacīja Pētersone.

Spēcīgu kadru aiziešanu viņa skaidroja ar slodzi un atalgojumu.  

Jau ziņots, ka jūnija beigās atlūgumu ir iesniegusi VID ģenerāldirektore Nelija Jezdakova, kura amatu pametīs 10.jūlijā. Finanšu ministrs Andris Vilks ("Vienotība") kategoriski noliedza, ka Jezdakova amatu pamestu politiska spiediena dēļ. Ministrs gan piebilda, ka no VID sagaida sadarbības uzlabošanu ar uzņēmējiem un nodokļu iekasējamības palielināšanu.

Savukārt par nākamo VID ģenerāldirektori Vilks plāno virzīt pašreizējo dienesta vadītājas vietnieci Ināru Pētersoni, kura sākotnēji tiks iecelta par VID vadītāja pienākumu izpildītāju.

Vilks raksturo Pētersoni kā pieredzējušu un pietiekami enerģisku, uzteic viņas ieguldījumu, apkarojot ēnu ekonomiku, kas pēc dažādiem rādītājiem ir samazinājusies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti