Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Baibu Kaškinu

Intervija ar Ināru Pētersoni

Pētersone: Rotācija skars vairāk nekā 20 darbiniekus; Čerņecka likteni neatklāj

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) struktūrvienību vadītāju un vietnieku, kā arī “aizdomīgo” darbinieku rotācija kopumā attieksies uz vairāk nekā 20 darbiniekiem, atzina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ināra Pētersone. Viņa vēl neatklāja, vai rotēs arī ģenerāldirektora vietnieku noziedzības apkarošanas jomā Kasparu Čerņecki.

Pētersone intervijā LTV “Rīta panorāmai” sacīja, ka pērn VID uzsāka analizēt darbinieku deklarācijas, informācija nodota Iekšējās drošības daļai, kas apzina darbiniekus, un VID mēģina atbrīvoties no negodīgiem darbiniekiem tiesiskā ceļā, un tas ir nepārtraukts process.

Pētersone arī sacīja, ka pašlaik VID ir uzdevums gan identificēt un atbrīvoties no negodīgajiem darbiniekiem, bet otrs uzdevums ir četru struktūru vadītāju un vietnieku rotācija.

Tāpēc ir “gan labas, gan sliktas rotācijas”, un kopumā tām būs pakļauti vairāk nekā 20  VID darbinieki, atzina Pētersone.

Viņa izvairījās atklāt, vai darbiniekus varētu  aizrotēt uz citām struktūrām ārpus dienesta. Tur “mana kompetence beidzas”, bet par to diskusijas notiek, un skaidrība par rotācijām varētu būt nedēļas beigās.

Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija liecina,  ka VID struktūrvienību vadītāju rotācijas ietvaros viņus varētu rotēt uz Tieslietu un Iekšlietu ministriju pārraudzībā esošajām iestādēm.

Pētersone intervijā "Rīta panorāmai" uzsvēra, ka pret darbiniekiem, kurus rotēs uz citiem amatiem, nav  iegūti pierādījumi par nelikumībām, jo tādā gadījumā viņi būtu tiesiskā ceļā atbrīvoti no amata.

Ja būtu pierādījumi, būtu vai nu kriminālprocess vai disciplinārlieta, un tas, ka deklarācijā ir kaut kas aizdomīgs, nozīmē, ka tas jāizvērtē un jāpierāda, kas prasa laiku, norādīja Pētersone.

Viņa arī izvairījās atklāt, vai rotācija skars arī ģenerāldirektora vietnieku noziedzības apkarošanas jomā Kasparu Čerņecki, vien norādot, ka nevajadzētu steigties notikumiem pa priekšu.

Jau vēstīts, ka Čerņeckis iepriekš, komentējot iecerētās VID darbinieku rotācijas, paziņoja, ka tās “saistītās ar politisko fonu” un iesāktajām lietām, kuras saistītas ar Saeimas deputātiem un viņu darbiniekiem. Taču viņš nenosauca konkrētus vārdus un to, kas tieši un ko vēlas panākt.

Pētersone finanšu ministrei  iesniedza Finanšu policijas un VID atbildīgo amatpersonu novērtējumu un priekšlikumus, kā atbrīvot no darba dienestā darbiniekus, pār kuriem krīt šaubu ēna un ir aizdomas par negodprātīgu rīcību

Finanšu ministre uzdeva Pētersonei līdz 1.maijam nodrošināt, lai tie darbinieki, uz kuriem kritusi nopietna aizdomu ēna, vairs nestrādātu VID struktūrās. 

Ministre arī uzdeva veikt visu svarīgāko VID struktūrvienību vadītāju un viņu vietnieku rotāciju. Turpmāk šāds rotācijas mehānisms VID struktūrās būs regulārs, un ik pa pieciem gadiem būs jānodrošina vadītāju rotācija.

VID Finanšu policijas reputāciju iedragājuši Latvijas Televīzijas raidījumos „De facto” un „Aizliegtais paņēmiens” atklātie fakti. Proti, pārbaudot vairāku Finanšu policijas pārvaldē strādājošo deklarācijas, LTV raidījums “De facto” atklāja, ka vecākais izmeklētājs Roberts Dirnēns no mātes - skolotājas - saņēmis gandrīz pusmiljonu eiro vērtu mantojumu, tai skaitā – skaidru naudu. Savukārt LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" atklāja, ka Dirnēna ģimenei pieder vērienīgi īpašumi un virkne uzņēmumu, taču naudas izcelsme tajos – neskaidra.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti