Pērtiķu baku inficēto kontaktpersonas nedrīkstēs strādāt ar bērniem, grūtniecēm un personām ar novājinātu imunitāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 4 mēnešiem.

Personām, kuras ir ar pērtiķu bakām saslimušās personas vai dzīvnieka kontaktpersonas, būs aizliegts strādāt, ja darbā ir tuvs kontakts ar zīdaiņiem, maziem bērniem, grūtniecēm un personām ar novājinātu imūnsistēmu. To paredz otrdien valdībā atbalstītie grozījumi Ministru kabineta noteikumos.

Valdība otrdien apstiprināja ierobežojumus pērtiķu baku kontaktpersonu darba pienākumu veikšanai noteiktās tuva kontakta situācijās.

Jaunie noteikumi paredz nosacījumu, ka ar pērtiķu bakām saslimušās personas vai dzīvnieka kontaktpersonai ir aizliegts veikt darba pienākumus, ja ir tuvs kontakts ar zīdaiņiem, maziem bērniem, grūtniecēm un personām ar novājinātu imūnsistēmu.

Tāpat kontaktpersonas nevar veikt darbus, kur tās tieši sniedz pakalpojumus maziem bērniem, tai skaitā sniedz bērnu uzraudzības pakalpojumus, sociālos pakalpojumus vai ir nodarbinātas pirmsskolas izglītības iestādē, grūtniecēm un personām ar novājinātu imūnsistēmu, sociālo pakalpojumu institūcijās, patversmēs, naktspatversmēs, krīzes centros, aprūpes mājās pakalpojumā, dienas aprūpes centrā – ja ir saskarsme ar zīdaiņiem, pirmsskolas vecuma bērniem, grūtniecēm un personām ar novājinātu imūnsistēmu, kā arī ārstniecības iestādēs.

Ja kontaktpersonas darba pienākumos ietilpst kontakts ar zīdaiņiem, maziem bērniem, grūtniecēm vai personām ar novājinātu imūnsistēmu, tad darba devējs var piedāvāt kontaktpersonai citus darba pienākumus, bet, ja tas nav iespējams, tad kontaktpersonai jādodas karantīnā, teikts noteikumu grozījumu projekta anotācijā.

Uz karantīnas noteikto laika periodu darbiniekam ir tiesības noformēt darbnespējas lapu. Darba pienākumu veikšanas pārtraukuma laiks ir 21 diena no pēdējā kontakta ar inficēto personu vai dzīvnieku.

KONTEKSTS:

Pērtiķu bakas ir radniecīga saslimšana pasaulē jau zināmajām bakām, kuras Pasaules Veselības organizācija par uzvarētu slimību atzina 1980. gadā. Maijā vairākās Eiropas valstīs izskanēja ziņas par šīs slimības gadījumiem, tādēļ Latvijas speciālisti brīdināja, ka inficēšanās riski pastāv, un aicināja būt vērīgiem, ja pēc temperatūras un drudža uz ķermeņa parādās izsitumi, kas atgādina vējbakas.

Jūnija sākumā Latvijā apstiprināja pirmos divus pērtiķu baku gadījumus, bet jūlija beigās – vēl vienu gadījumu.

Ņemot vērā pieaugošo pērtiķu baku saslimšanas gadījumu skaitu Eiropā, turpmāk Latvijā noteiks ar šo infekciju saslimušo kontaktpersonas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti