Personas var turpināt izmantot dokumentu, kam ārkārtējās situācijas laikā beidzas termiņš

Personu apliecinošu dokumentu, kuram ārkārtējās situācijas laikā beidzies termiņš, var turpināt izmantot, informē Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē. Arī uzturēšanās atļaujas joprojām ir derīgas, ja cilvēks Latvijā ir likumīgi uzturējies līdz 13. martam.

Ir daži izņēmumi, kuros personu apliecinoša dokumenta maiņa var notikt. Piemēram, ja personai vispār nav šī dokumenta vai gadījumā, kad tiek mainīts vārds vai uzvārds. Klientu apkalpošanas centri ir slēgti jau kopš marta beigām, stāsta pārvaldes pārstāvis Ģirts Pommers.

Personas dokumentu, kuram ārkārtējās situācijas laikā beidzas termiņš, var turpināt izmantotPaula Dēvica

  "Faktiski visērtāk droši vien būtu sazināties ar to nodaļu, kur šis personu apliecinošais dokuments ir izsniegts. Mēs arī esam saņēmuši daudz jautājumu par dokumentu saņemšanu. Bet mēs aicinām Latvijas iedzīvotājus izvērtēt nepieciešamību nākt un saņemt šo dokumentu. It sevišķi šajā situācijā, kad vīrusa izplatība ir diezgan strauja. Jāņem vērā, ka valdība aicina iedzīvotājus neuzturēties publiskās vietās. Un par publisku vietu noteikti var nosaukt arī kādu no mūsu nodaļām," saka Pommers.

  KONTEKSTS:

  Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

  Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem. Tāpat valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk kā 2 miljardu eiro apmērā.

  Covid-19 koronavīrusa
  izplatība Latvijā
  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti