Personas koda vietā no 2017.gada piešķirs identifikācijas numuru

No 2017.gada personas koda vietā piešķirs tā saukto identifikācijas numuru bez dzimšanas datuma norādīšanas. To paredz Iedzīvotāju reģistra likuma grozījumi, kurus ceturtdien, 17.decembrī, trešajā galīgajā lasījumā pieņēma Saeima.

Likumprojektam bija vienprātīgs atbalsts - par to balsoja visi plenarsēdē klātesošie 85 deputāti.

Izmaiņas paredz arī, ka persona, kam jau piešķirts personas kods, kura pirmie seši cipari norāda dzimšanas datumu, sākot no 2017.gada 1.jūlija varēs lūgt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi mainīt piešķirto personas kodu uz identifikācijas numuru. Iedzīvotājiem tas būs bezmaksas pakalpojums.

Patlaban personas kods sastāv no vienpadsmit cipariem. Pirmie seši norāda personas dzimšanas datumu, bet septītais - norāda gadsimtu – cipars „0” ir 19.gadsimts, „1" – 20.gadsimts, bet cipars „2” – 21. gadsimts. Ciparu skaits identifikācijas numurā būs tāds pats kā personas kodā, iepriekš norādīja Saeimas Preses dienestā.

Grozījumu autori norādījuši, ka, ņemot vērā personas datu aizsardzības pamatprincipus, ir jārada iespēja identificēt fiziskas personas ar citiem paņēmieniem, piemēram, lietojot tādus reģistrācijas vai identifikācijas numurus, kas nesatur dzimšanas datumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti