Pērn vairāk nekā 20 000 cilvēku sodīti par Jūrmalas iebraukšanas maksas nesamaksāšanu

Latvijas kūrortpilsētā vasaras mēnešos var iebraukt tikai par maksu. Taču ne visi ciemiņi šo prasību ievēro. Pērn vairāk nekā 20 000 cilvēku ir saņēmuši sodus par Jūrmalas iebraukšanas maksas nesamaksāšanu. Svetlana, kura aizmāršības pēc iebraukšanas maksu nav samaksājusi divreiz, uzskata, ka sods par to ir pārāk bargs.

Pērn vairāk nekā 20 000 cilvēku sodīja par Jūrmalas iebraukšanas maksas nesamaksāšanuZane Mače

  Rīdziniece Svetlana uz Jūrmalu brauc bieži. Parasti par iebraukšanu Latvijas kūrortpilsētā maksā, izmantojot aplikāciju "Mobilly". Taču nesen cilvēciska kļūda novedusi nelāgā situācijā:

  "Vienu reizi vienkārši aizmirsu samaksāt laicīgi, par to aizmirsu; man ir kādi 100 SMS, ka es jau maksāju 2 eiro, ka maksājums pieņemts. Man tas automātiski notiek, un vienu reizi es nesamaksājot iebraucu. Tas bija vasarā, neatceros, augustā," saka sieviete. Citā reizē Svetlanai gadījusies šāda situācija:

  "Es biju ciemos, atgriežos nevis līdz 12 naktī, bet ap vieniem naktī, un tas skaitās jau, kā es sapratu, nākamā diena. Tad vajadzēja atkal maksāt. Un sanāca, ka es par vienu iebraukšanu jau parādā 100 eiro."

  Proti, sods par 2 eiro iebraukšanas maksas nesamaksāšanu ir 50 eiro. Svetlana par iebraukšanu nesamaksāja divas reizes, un nu viņai soda naudā jāšķiras no 100 eiro.

  Decembrī viņu izsauca uz policiju. Svetlana paskaidroja abas situācijas, un policijā viņai piedāvāja sodu samazināt.

  "Piedāvāja man atlaidi - nevis 50 eiro, bet 25 eiro samaksāt, jo es to vienu reizi pārkāpu. Līdz ar to atlaide pēc likuma pienākas," stāsta Svetlana.

  Sieviete no atlaides atteicās un pārsūdzēja visus sodu, jo uzskata, ka nav apzināti pārkāpusi noteikumus. Taču nesen saņēma atbildi, ka sūdzība ir noraidīta un viņai jāmaksā pilna soda summa.

  Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Kaspars Platnieks saka, protokolu par iebraukšanas maksas nesamaksāšanu ir daudz:

  "Par pagājušo gadu ir sastādīti vairāk nekā 20 000 protokolu par to, ka cilvēki nav ievērojuši saistošo noteikumu prasības par iebraukšanu Jūrmalas pilsētā."

  Ja cilvēks nav iepriekš sodīts, atzīst vainu un nav nekādu citu apstākļu, tad likums soda naudu ļauj samazināt.

  Taču cilvēkiem jāatceras, ka par iebraukšanu Jūrmalā jāsamaksā līdz konkrētās diennakts pusnaktij. Ja maksājums ir nokavēts, tad tas ir pārkāpums. Ja cilvēks uz Jūrmalu dodas bieži, tad policists iesaka iegādāties iebraukšanas abonementu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti