Pērn sarucis par nelegālu robežas šķērsošanu aizturēto skaits

Pērn par  Latvijas sauszemes robežas nelegālu šķērsošanu aizturēti 376 cilvēki – tieši par simtu mazāk nekā gadu iepriekš. Lielākā daļa no aizturētajiem bijuši Vjetnamas, Krievijas un Indijas pilsoņi.

 

Pērn pieauguši nelegālas iekļūšanas mēģinājumi uz Latvijas-Krievijas robežas, savukārt sarukuši uz Baltkrievijas robežas. Visbiežāk nelegālā imigrācija valstī notikusi lielās organizētās grupās un to īstenojuši algoti pārvadātāji.

"Cilvēki tiek pārvietoti pār tā saucamo “zaļo” robežu. Viņus sapulcē Krievijas teritorijā un pa noteiktu maršrutu kājām ved pāri Latvijas robežai. Tālāk viņi tiek uz laiku izmitināti Latvijā, lai vēlāk mazākās grupās mēģinātu transportēt uz Lietuvu, Poliju, Vāciju,"  teica Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars.

60% gadījumu pārvadātāji bijuši čečenu tautības Krievijas pilsoņi. Neviens no aizturētajiem pārvadātājiem gan nav identificēts kā organizators.

Faktu, ka pērn aizturēts par simtu mazāk nelegālo imigrantu nekā 2015. gadā, robežsardzes priekšnieks skaidro ar pilnveidotu robežu uzraudzības sistēmu un to, ka robežsargi atraduši iedarbīgus mehānismus, kā daļu pārvadātāju atturēt no vēlmes turpināt nelegālo rūpalu.

Pērn stājās spēkā arī izmaiņas likumā, kas gadījumā, ja pār robežu nelegāli mēģina vest vairāk nekā vienu cilvēku, pārvadātāju paredz sodīt pat ar brīvības atņemšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti