Pērn Latvijas cietumos teju piektdaļai ieslodzīto konstatēts HIV vai AIDS

Pērn Latvijas cietumos teju piektdaļai ieslodzīto ir cilvēka imūndeficīta vīruss HIV vai akūtais imūndeficīta sindroms AIDS, liecina Ieslodzījuma vietu pārvaldes apkopotie dati.

Pērn ieslodzījumā atradās 4745 personas, tostarp 3276 notiesātie un 1469 apcietinātie.

Gada laikā starp ieslodzījumā nonākušajiem 887 jeb 18,7% no kopskaita personām konstatēts HIV vai AIDS.

2013.gadā ieslodzītas bija 5139 personas. Starp šīm personām gada laikā 826 konstatēta HIV vai AIDS saslimšana jeb 16,1%.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure aģentūrai BNS norādīja, ka, "viņasprāt, tas, protams, ir ļoti liels skaits".

"Šie dati ir jāskatās kontekstā ar valstī notiekošo. Protams, ka mūsu iestādēs šādi cilvēki koncentrējās vairāk, jo tieši narkomāni ir tie, kas visbiežāk nonāk ieslodzījumā," norādīja Spure.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes apkopotie dati norāda, ka kopš 2009.gada ir ievērojami sarucis ieslodzīto skaits Latvijas cietumos. 2009.gadā cietumos atradās 7055 ieslodzīto, bet 2014.gadā ieslodzīto skaits samazinājies līdz 4745 personām.

Dati arī norāda, ka kopumā ieslodzījuma vietās samazinās ar tuberkulozi slimo cilvēku skaits. 2012.gadā ieslodzījumu vietās bija 116 reģistrēti saslimšanas gadījumi, bet 2014.gadā konstatēti 69 saslimšanas gadījumi.

Tāpat pēdējo divu gadu laikā cietumos nav reģistrēts neviens nāves gadījums no narkotisko vielu pārdozēšanas. 2012.gadā no narkotisko vielu pārdozēšanas cietumos miruši četri cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti