Pērn Latvijā pašnāvības izdarījuši septiņi bērni

Pērn ātrās palīdzības dienests saņēmis 84 izsaukumus par bērnu mēģinājumiem izdarīt pašnāvības. Septiņi gadījumi bijuši letāli – pašnāvības izdarīja zēni. Pēdējos desmit gados mūsu valstī bijušas 65 bērnu pašnāvības.

Speciālisti skaidro, ka šāda galēja rīcība vai pašnāvnieciska uzvedība ir vieni no būtiskākajiem bērnu un pusaudžu psihoemocionālās labklājības indikatoriem.

Daudzreiz lielāks ir skaits, kuri par pašnāvību domājuši vai mēģinājuši to izdarīt. Dati no pētījuma, kurā kopumā vērtētas 43 valstis, ir nepatīkami un brīdinoši. Pētot  vardarbību skolēnu vidū, Latvijā ir augstākais skolēnu īpatsvars, kas ir ņirgājušies par citiem vismaz divreiz mēnesī pēdējo pāris mēnešu laikā.

Konferencē uzsvērts, ka tieši dažādas agresijas un vardarbības veidi bērnus var novest pie domām par pašnāvību vai tās izdarīšanu. Speciālisti ceļ trauksmi arī par augsto vardarbības izplatību ģimenēs.

Lai noskaidrotu, kā jūtas bērni Latvijā, ir veikts izmēģinājuma pētījums piecās Latvijas pilsētās. Atklājas, ka gandrīz 36 % aptaujāto bērnībā ir bijuši emocionāli atstāti novārtā, vairāk nekā 31,5% cietuši no emocionālās vardarbības no saviem vecākiem vai kāda cita mājās dzīvojoša pieaugušā, vairāk nekā 16% respondentu piedzīvojuši fizisku, bet 10,3% – seksuālu vardarbību.

Pērn Eirobarometra pētījums liecināja, ka Latvijā cilvēki ir krietni vien iecietīgāki pret vardarbību ģimenē nekā citās Eiropas valstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti